Violent Shit III: Infantry of Doom (1999)

30%
Do třetice pořád stejně hrozné.

Violent Shit III: Infantry of Doom

Německo, 1999, 85 minut

 

Režie: Andreas Schnaas

Scénář: Andreas Schnaas

Hrají:

Andreas Schnaas

Marc Trinkhaus

Steve Aquilina

Beate Brüggmann

 

Filmům ze série „Violent Shit“ se musí nechat jedna věc. Jejich kvalita se postupně zvyšuje, ale nutno říct, že to není tím, že by nové díly byly až tak skvělé, ale jednoduše je to proto, že ty první byly naprosto otřesné. Schnaas sází na to, že se může ode dna trochu zvednout, a tím, že bude mít lepší techniku, se trochu zlepšil v gore, čímž vytvoří snímek, který bude o něco lepší než ty předchozí.

 Dobrý výraz.

Bylo celkem jasné, že se musí série někam posunout, a to především v rámci příběhu, i když i u třetího filmu je potřeba hovořit o příběhu opět jen v uvozovkách, neboť se jedná o něco, co je zde podružné. Přesto se nám příběh „Violent Shit“ trochu rozšířil. Jakým směrem? V podstatě jenom tím, že se do toho vloží více postav, které by bylo možné zabít. Ale ne, je jich ještě více.

 Trochu víc lidí.

Karl the Butcher se stal jakousi ikonou a usadil se na ostrově, kde má svoje následovníky, kteří chtějí jít stejnou cestou jako on. To znamená, že chtějí zabíjet skutečně hnusnými způsoby, které jsou do jisté míry vynalézavé, ale je pravda, že ne zase tolik. Popravdě začínají být jednotlivé scény násilí celkem ohrané a vy se při nich můžete začít docela snadno nudit, protože to prostě o ničem jiném není.

 Kvalita obrazu závratná.

Film „Violent Shit III: Infantry of Doom“ tak vlastně není ničím jiným, než dlouhou stopáží o tom, jak je možné ublížit člověku, a to bez jakéhokoli smyslu, prostě jen proto, že to možné je. Snímek hodnotím nějakými body hlavně proto, že je zde snaha o to vytvořit celkem dobré triky, i když ani v tomhle případě se nejedná o něco, co by bylo skutečně skvělé, jen místy je to velmi dobré.

 Další ksicht.

„Violent Shit III: Infantry of Doom“ je snímek, který prostě není pro každého a je zde především proto, že si parta nadšenců chce udělat radost a sem tam si natočí něco, co už má nějakou tradici. Nejde o umění, nejde o to, aby byl natočen dobrý film, ani film zajímavý, prostě jde jenom o to, aby si Schnaas udělal radost. A to se mu asi povedlo víc než cokoli jiného.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (gore, hnus, vrazi)


Přidat komentář