Vládce prokletých přání (1997)

60%
Vzhledem k nápadu mohlo být provedení o něco lepší.

Vládce prokletých přání

Wishmaster

USA, 1997, 90 minut

 

Režie: Robert Kurtzman

Scénář: Peter Atkins

Hrají:

Tammy Lauren (Alexandra Amberson)

Andrew Divoff (Djinn / Nathaniel Demerest)

Robert Englund (Raymond Beaumont)

Chris Lemmon (Nick Merritt)

 

Film „Vládce prokletých přání“ je prvním dílem série, která se v současnosti vyšplhala na zatím čtyři díly. To není úplně málo, ale přiznám se, že po zhlédnutí prvního dílu se docela divím, že se to dostalo i na číslo čtyři, protože se rozhodně nejednalo o zářez, který bych považoval v oblasti hororu za extra dobrý. Má to dobrý nápad, ale provedení mi nějak nesedlo.

Kdo to přišel?

Možná to bylo způsobeno i tím, že se zde tvůrci místy snažili o digitální triky, které jsou prostě moc retro, moc ve stylu původní „Tron“ nebo „Zahradník“, což mi prostě už nějak nesedí, i když to v sobě má fajn retro nádech. Tady to ale jednoduše vypadalo trochu směšně. Naštěstí se ty triky neobjevují tak často, jindy jsou docela funkční a pohříchu překvapivě povedené.

Že by celá armáda?

Snímek „Vládce prokletých přání“ nám od začátku prezentuje mytologii, na které stojí. Jedná se o mytologii, která je spojená s džiny. V podstatě jde o to, že jsou zde stvoření, která jsou schopna splnit vaše přání. Jasně, klasicky se jedná o tři přání, která můžete mít. Ale tohle nejsou hodní džinové, tohle jsou džinové, u nichž si můžete být jistí, že vaše přání hodně překroutí.

Držka to on je.

A na tomhle snímek „Vládce prokletých přání“ stojí. Jde jen o to, jak jsou jednotlivá přání překroucena a jestli se postavy – nebo alespoň jedna postava – dokáží zachránit nějakým přáním, které bude skutečně chytré a přechytračí i samotného džina. Jasně, tohle není úkol, který je jednoduchý. Filmu pomáhá, že má takový správný retro look, takže mu toho i hodně odpustíte.

Asi proto se tak schovává.

Nakonec musím uznat, že „Vládce prokletých přání“ není vyloženě špatný, ale od toho tématu, které se zde objevilo, bych čekal víc. Především to, že bude scénář trochu víc promyšlený a nebude to zbytečně tlačeno spíše do komedie než do hororu. Alespoň tak mi některé scény přišly. Zpracování vás díky době, kdy byl film natáčen, může zaujmout, ale také odradit.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (duchové, béčka)


Přidat komentář