Vlkodlak: Bestie mezi námi (2012)

45%
Vlkodlak se vrací v takové podobě, u níž je možné hovořit o klasické.

Vlkodlak: Bestie mezi námi

Werewolf: The Beast Among Us

USA, 2012, 93 minut

 

Režie: Louis Morneau

Scénář: Michael Tabb, Catherine Cyran a Louis Morneau

Hrají:

Steven Bauer (Hyde)

Nia Peeples (Vadoma)

Ed Quinn (Charles)

Stephen Rea (Doc)

 

Vlkodlak patří k těm příšerám, které jsou tak trochu – alespoň v monster hororech – neodmyslitelně spjaty se studiem Universal. V posledních letech získává vlkodlak trochu problematické postavení, protože už ho používá každý druhý tvůrce (trochu přeháním) a v podstatě se z nich stává trend, je to móda mít v příběhu vlkodlaka – viz knihy jako „Twilight“ nebo filmy jako „Underworld“. A to samozřejmě jmenuji jen ty, kde jsou nejkýčovitější.

To bude zase práce.

„Vlkodlak: Bestie mezi námi“ je snímek, který navazuje na tradici klasických vlkodlačích hororů od Universalu. Je to film z produkce přímo této společnosti a v podstatě se jedná nikoli přímo o pokračování filmu „Vlkodlak“ z roku 2010, je to prostě jen další vlkodlačí film, tentokrát v menší produkci. „Vlkodlak“ stál 150 miliónů, „Vlkodlak: Bestie mezi námi“ pak pouhých 5 miliónů. Je docela smutné, že ten obrovský rozpočet u staršího snímku ani tak patrný není.

Čtyři stateční.

No dobře, Joe Johnston si v roce 2010 mohl dovolit trochu více triků, lepší proměny, ale na druhou stranu, už v kině jsem měl pocit, že je ten film trikově trochu zastaralý. „Vlkodlak: Bestie mezi námi“ není trikově dokonalý, ale za pět miliónů to vůbec není špatně odvedená práce. Tady aspoň od první chvíle víte, že je to jen béčko a na nic víc si to hrát nechce. Je to dobře, ten výsledný dojem pak není tak zkažený.

Doktor má něco za lubem.

Příběh filmu není nic moc, jenže co byste čekali, když už to má od začátku béčkové rozměry? Jsme ve vesnici někdy v 19. století, která je vystavena temné hrozbě – v okolních hvozdech se pohybuje vlkodlak a sem tam někoho pořádně kousne. Konečně se ale našel někdo, kdo by mohl vesnici zbavit prokletí. Do toho pak ještě trocha té romantiky a dalších emocí, no a je z toho celkem průměrný horor, který se snaží ohromit zvratem, jenž dává tomu názvu trochu hlubší smysl.

Mrtvých není nikdy dost.

„Vlkodlak: Bestie mezi námi“ je americký film, co nenadchne a většinou asi ani neurazí. Není to nic světoborného, ale když to mám srovnávat s tím „Vlkodlakem“ z roku 2010, tak zas takový rozdíl nevidím. Ano, větší rozpočet dovolil lepší herce, ale příběhově to bylo hodně špatné. Docela jsem si snímek „Vlkodlak: Bestie mezi námi“ užil a jako hodný kritik mu ten skoro průměr nadělím.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (vlkodlaci, příšery)


Přidat komentář