Voidfinder (2017)

10%
Příliš dlouhý a naprosto nezáživný film.

Voidfinder

USA, 2017, 106 minut

 

Režie: Hal Burdick

Scénář: Hal Burdick, Edward Case

Hrají: Mike Rae Anderson, Ollie Anne, Rory Boyd

 

Že by mě tenhle snímek vyloženě odradil od toho, abych sledoval další horory, to zase ne, ale rozhodně by se to některým divákům klidně mohlo stát. Americký horor „Voidfinder“ je krásnou ukázkou toho, když film točí někdo, kdo nemá nadání a bohužel nemá ani soudnost, aby si uvědomil, že je tady všechno špatně a že by to potřebovalo pořádně nakopnout, aby to bylo k něčemu.

Jen se tak podíval...

Přitom by se skoro zdálo, že je „Voidfinder“ film, který má co říct, který má co sdělit, který má příběh, jenž by mohl být na amatérský horor relativně komplikovaný, ale ve skutečnosti se ukáže, že je jenom zdlouhavý. Stopáž je v případě tohoto filmu tak přepálený, až to pěkné není. Nechápu, že si tvůrci vůbec troufli uvažovat o tom, že mají látku na hodinu a tři čtvrtě. Prostě ji neměli.

Že by modelka?

O co jde, co je to, kdo hledá prázdnotu? Tím je jeden starší fotoaparát, kolem něhož se točí celé dění filmu „Voidfinder“. A je to skutečně dění, které není moc záživné, i když popsané na papíře to není až tak špatné. Prostě tu máme fotografa, který je ovládaný tajemnou kamerou, která se stará o to, aby měla neustále přísun nějakých těch nových duší. A ty naštěstí má.

A zase ona.

Jasně, že tu půjde o to, aby byly foceny modelky, na druhou stranu, snímek „Voidfinder“ rozhodně není nijak explicitní a to jak v oblasti nahoty, tak v oblasti násilí. Vlastně je v tomhle směru spíše hodně umírněný. Pokud by se o tomhle filmu dalo něco říct, tak především to, ž se snaží být do jisté míry umělecký. A hodně v tomhle směru selhává a padá na hubu.

A plakát k filmu.

Co si budeme namlouvat, americký snímek „Voidfinder“ je pro normálního diváka v podstatě nekoukatelný. Musíte mít už něco nasledováno, musíte být otevření amatérský filmům a všem možným přístupům a musíte snést herce, kteří neumí hrát a kameru, která nedokáže žádnou scénu natočit tak, aby vás dostala. V takovém případě možná dáte film „Voidfinder“ od začátku až do konce.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář