Voodoo Possession (2014)

5%
Voodoo jako prvek hororu někdy prostě samo o sobě nestačí.

Voodoo Possession

USA, 2014, 94 minut

 

Režie: Walter Boholst

Scénář: Walter Boholst

Hrají:

Ryan Caltagirone (Aiden Chase)

Dominic Conti (Bob)

Treva Etienne (Jean Drouillard)

Darius Devontaye Green (Ewenso Simon)

 

„Voodoo Possession“ je název, který může slibovat celkem zajímavou podívanou, protože voodoo samo o sobě zajímavé je, i když pravda, v hororu je trochu zprofanované a není vždy prezentováno takovým způsobem, aby to obecně diváky zaujalo. Tvůrci prostě sázejí na to, že samo o sobě je voodoo dostatečně chytlavé a udrží celý film pohromadě. No, jenže ono to někdy chce přece jenom trochu víc.

 Ani Danny Trejo nepomůže.

O to trochu víc se pokusili tvůrci snímku „Voodoo Possession“, ale co z toho nakonec udělali, to je téměř neuvěřitelné. V prvních minutách sledujeme ženu, která má očividně problémy se svým duševním zdravím, protože slyší hlasy, vidí něco, co by vidět neměla. Skoro to vypadá na pěkně tajemný horor. Když dojde ke střihu, a nutno říct, že mu předchází pěkná hororová scéna, pořád by to ještě mohl být dobrý horor, nevíme, co přesně se stane, jenže když se to stane, budete si říkat, kam se ten úvod poděl.

 Ukážu vám jeden zlej ksicht.

Třeba si i řeknete, jestli vám to celé nepřeskočilo na troch jiný film, protože následující podívaná je skutečně zvláštní. Najednou se ocitáte na Haiti, je zde nějaký důvod, který je hodně špatně zkonstruovaný, ale snaží se tvářit, jako že je všechno v pořádku. Všechno se natáčí na ruční kameru, protože hlavní hrdina Aiden chce najít svého bratra Codyho. Jenže aby to nebylo tak jednoduché, musí být bratr ovládán zlým voodoo duchem. To vede k tomu, že se objevuje pravda, která měla raději zůstat skryta.

 Nějaký rituál?

Co se snímku musí nechat, to je skutečnost, že nějaký nápad zde je, i když vyprávění formou flashbacků, do kterých postava přímo vstupuje, také není nic tak strašně originálního. Problém je však především to, co je vyprávěno. Postavy jsou neuvěřitelně nudné a to, co pronášejí, je tak unylé, že sami herci zabíjejí jakoukoli hororovou atmosféru, kterou se stejně nedaří vytvořit. Danny Trejo je pak jen smutnou třešínkou na dortu.

 Komu asi patří tahle ruka?

„Voodoo Possession“ je ukázkou naprosto nezvládnutého scénáře, který byl ještě ke všemu špatně natočen. To, jak je vyprávěn příběh, který by měl být překvapivý, napínavý, to je neskutečně odfláknuté. Není tady jediná scéna, která by mohla člověka vyděsit. Špatný střih, špatné vedení kamery, tady prostě není nic, proč by stálo za to se na snímek „Voodoo Possession“ podívat.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, found footage)


Přidat komentář