Vraždy v Cherry Falls (2000)

35%
Právem spíše pozapomenutý slasher z přelomu tisíciletí.

Vraždy v Cherry Falls

Cherry Falls

USA, 2000, 92 minut

 

Režie: Geoffrey Wright

Scénář: Ken Selden

Hrají:

Brittany Murphy (Jody Marken)

Jay Mohr (Leonard Marliston)

Michael Biehn (Šerif Brent Marken)

Jesse Bradford (Rod Harper)

 

„Vraždy v Cherry Falls“ je takový pěkný, skoro nic neříkající název, kdy takový film by mohl být duchařinou, ale také klidně vyvražďovačkou, no a co si budeme povídat, klidně by to mohla být také detektivka trochu ve stylu Edgara Allana Poa nebo Arthura Conana Doyla. V tomhle případě se jedná o snímek, který je v podstatě čistokrevným slasherem, jenž se v 90. letech zase jednou rozmohl.

 To není bazuka.

Když se budete na snímek „Vraždy v Cherry Falls“ dívat, budete mít pocit, že sledujete jen další verzi „Vřískotu“ nebo hororu „Tajemství loňského léta“. Není to v ničem moc inovativní a po nějaké době vám bude jasné, že tohle je film, který hraje na překvapení toho, kdo je vlastně vrahem. Není to až tak jednoduché odhadnout, ale není to ani scenáristicky nijak vymazlené.

 Kdopak to volá?

V hlavní roli máme Jody (Brittany Murphy), která je dcerou místního šerifa a studentkou na střední škole, kde zrovna došlo ke dvěma ošklivým vraždám. Mladí jsou zdrceni, možná i z toho, že jim je přes dvacet a pořád jsou na střední, ale teror teprve začíná. A jak se tak zdá, obětí vrahouna budou nejspíš jen panny. Cíl je jasný. Všechna děvčata i chlapci musejí přijít o panenství, respektive panictví.

 Byla krásná.

I když by se zdálo, že by tohle mohla být celkem dobrá hororová jízda, která bude zábavná, ve skutečnosti je zde nula hlášek a snímek se místy bere tak moc vážně, až ty „zábavné“ scény vyznívají tak nějak mimo mísu. Třeba to finále s vrahem je už podivné a hlavně celkově otřepané. Tohle jste viděli ve spoustě jiných filmů. Trochu překvapivé je, že ve snímku, kde mají mladí přijít o panenství/panictví, chybí nahota.

 V noci ji trápily zlé sny.

„Vraždy v Cherry Falls“ jsou jednoduše produktem své doby a trendu. Jediné co snímek trochu zachraňuje, je Brittany Murphy, která je uvěřitelná a jede to, co se od ní očekává. Navíc jí ta černá docela sluší, ale to mám z toho, že jsem ji poprvé viděl až jako blondýnku. Snímek je ale jinak klasickým slasherem, který se snaží, ale prostě nemá na to, aby skutečně dovedl zaujmout. No, možná se vlastně ani tolik nesnaží.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (slasher)


Přidat komentář