Vražedná matka 2 (1997)

20%
Jako kdyby nestačilo, že Max Allan Collins natočil snímek "Vražedná matka". On mu ještě někdo dovolil pokračování.

Vražedná matka 2

Mommys Day

USA, 1997, 88 minut

 

Režie: Max Allan Collins

Scénář: Max Allan Collins

Hrají:

Patty McCormack (Mrs. Sterling)

Rachel Lemieux (Jessica Ann Sterling)

Paul Petersen (Paul Conway)

Gary Sandy (Anderson)

 

Nevím, jestli si Max Allan Collins myslel, že se snímkem „Vražedná matka“ nadělal tolik slávy, že by stálo za to udělat pokračování, ale přesně k tomu samozřejmě došlo. Sám nedostatečně sebekritický se rozhodl, že dál bude prznit skvělý film Bad Seed v domnění, že na něj navazuje, a dál bude ničit kariéru Patty McCormack, což se mu tedy naštěstí nepovedlo a tahle herečka si i po něm zahrála v áčkové produkci, i když nikoli v hlavních rolích.

A mrtvých zase začíná přibývat.

Snímek „Vražedná matka“ končil tím, že jsme sledovali titulní matku, jak se snaží zabít svou dceru, ale v poslední chvíli to neudělá. Sama neumírá, ale je zajata a nakonec i odsouzena. Jak se dovídáme ve filmu „Vražedná matka 2“, trestem má být smrt injekcí. Jak tohle asi dopadne? Jste napjatí jako já? Asi ne, že? Max Allan Collins je neskutečně povrchní autor a není schopen natočit film, který by měl trochu spád. Prostě jen sledujete hodně slabý průměr a to ještě ve špatné kvalitě.

Patty je v pohodě.

Aby vypadal trochu novátorsky, tak příběh pojal malinko jinak. „Vražedná matka 2“ je vlastně takové italské giallo, a to giallo horších kvalit, které se snaží vytvořit napětí tím, že zde máme vraha, kterého možná neznáme. Tohle všechno je doplněno ještě o sci-fi prvek, který Collins okoukal někde v knihách, které kopíroval podle příběhů jiných. Já vím, že jsem na toho chlapa vysazený, ale on je tak podprůměrný, až to prostě bolí.

Dcerka taky nevypadá traumatizovaná.

Z matky udělal vlastně beránka, který má v sobě speciální implantát. Ten implantát má zajistit, že už nikdy nebude vraždit. Asi to něco vysílá do jejího těla, nebo co. Jo, mimochodem, tohle je tak trochu spoiler, ale ono bylo už od začátku jasné, že matka asi injekcí nezemře. Proč se o ni úřady tolik starají a chtějí ji za každou cenu nechat přežít, to už je věc druhá.

Doktora už dělá každý.

Předvídatelný film, kde herci špatně hrají, sem tam přehrávají, sem tam nedohrávají, a to vše v obrazu, který vám nebude sedět ani v televizi. Tohle je prostě moc špatně a já jsem rád, že na Maxe Allana Collinse zase pěkně dlouho nenarazím. Už je to tak deset let, co jsem od něj něco četl, a doufám, že to bude minimálně dalších deset let, než o něm zase budu něco vědět. Ale třeba budu mít štěstí a vyhnu se mu úplně.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, děti)


Přidat komentář