Vytí vlkodlaků: Znovuzrození (2011)

40%
Kvílení vlkodlaků prozatím naposled.

Vytí vlkodlaků: Znovuzrození

The Howling: Reborn

USA, Kanada, 2011, 88 minut

 

Režie: Joe Nimziki

Scénář: Joe Nimziki a James Robert Johnston

Hrají:

Landon Liboiron (Will Kidman)

Lindsey Shaw (Eliana Wynter)

Ivana Milicevic (Kathryn / Kay)

Jesse Rath (Sachin)

 

Vracíme se do americké produkce, tentokrát s kanadskou koprodukcí, ale pořád tu máme vlkodlaky. Zůstává také u toho, že opravdu nejde o nějakou návaznost v rámci série, ale jenom v rámci názvů jednotlivých dílů, kde se objevuje ono „Howling“, které bylo v případě osmého dílu českými distributory trochu nepochopitelně přeloženo jako „Vytí vlkodlaků“, i když většina předchozích dílů (sedmý film český název nemá) pracovala s „Kvílením vlkodlaků“.

 To je dvojka!

Tady je prostě jen vidět, že se s tím čeští distributoři nějak moc nepárají a že si prostě jedou to svoje. Distribuovat filmy co nejlevněji a bez jakékoli námahy. Myslím si, že v případě tohoto snímku je to i celkem škoda, protože i když ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu, tak je to ve srovnání s těmi posledními filmy celkem fajn teenagerská podívaná, kdy máte pocit, že fajn název by byl „Jsem mladistvým vlkodlakem“, ale něco takového už tu bylo v roce 1957. Narážím na snímek I Was a Teenage Werewolf.

 Drsný sex!

Příběh je až moc jednoduchý. Jeden kluk má ve škole trochu problémy, protože vypadá jako nerd, a tak je jedním borcem, který si neskutečně šlape na jazyk, šikanován. Jasně, že si řeknete, že by ta šikana měla být obráceným směrem, ale prostě není. Will je zakoukaný do jedné holky, a když jí dá najevo svoje city, začnou se u něj projevovat podivné vlastnosti, které skoro jakoby naznačovaly, že by snad mohl být vlkodlakem. To se pak parádně projeví právě ve scéně s agresorem.

 Ošklivec ujde!

Snímek „Vytí vlkodlaků: Znovuzrození“ je snímek, který cílí na publikum, které ještě nemá legálně možnost pít alkohol. Netvrdím, že to nedělají. Je to natočené pro teenagery, je to natočené o nich a celkově to pak vyznívá jako něco, co se snaží hlavně vypadat dobře – s tím souvisí i celkem velké množství sexy scén. Ale zdůrazňuji sexy, protože erotické scény zde nejsou.

 Si hraje na nerda.

I přesto, že rozhodně už nejsem cílovka, tak mě snímek „Vytí vlkodlaků: Znovuzrození“ bavil. Dobře, nesáhne si to ani na ten průměr, ale vzhledem k tomu, co jsem s posledními díly v sérii viděl, mi tohle přišlo ještě dobré. Banální děj, přímočarý, který musí za každou cenu vypadat cool. Není to velká filmařina, ale zase to není film, který by mě nějakým zásadním způsobem urazil.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář