Vzkříšení démona (2015)

35%
Očekával jsem od filmu víc, ale nedá se svítit...

Vzkříšení démona

The Lazarus Effect

USA, 2015, 83 minut

 

Režie: David Gelb

Scénář: Luke Dawson a Jeremy Slater

Hrají:

Mark Duplass (Frank)

Olivia Wilde (Zoe)

Sarah Bolger (Eva)

Evan Peters (Clay)

 

Americký horor „Vzkříšení démona“ je klasickou ukázkou toho, jak v současné době vypadá americký hororový mainstream. Děsivé nápady v podstatě chybí, a tak se recykluje to, co zde již bylo nebo je. Případem kvalitnějšího provedení takového filmu je série „Insidious“, kde máte pocit, že opravdu můžete být vyděšeni, anebo rovnou vyděšeni jste. V případě snímku „Vzkříšení démona“ vás nic podobného nečeká.

 Jen oslavujte, dokud je čas.

Zápletka hororu „Vzkříšení démona“ se točí kolem tématu, které je pro žánr typické, a to i proto, že s tímto tématem horor v podstatě začínal. Za jeden ze základních kamenů moderního hororu je považován román „Frankenstein“. Skvělá kniha Mary Shelley, která ani po letech nic neztratila. Tématem této knihy jsou pak následky toho, když si člověk chce hrát na boha. A přesně tohle dělají postavy filmu „Vzkříšení démona“.

 Pořád je krásná.

Výzkumný lékařský tým se snaží posunout hranice toho, co je v medicíně vůbec možné. To se mu do jisté míry daří, ale nečekaně. Oni totiž zjistí, že je možné oživit mrtvé tělo. Jenže následky samozřejmě musí existovat. Člověk si nemůže hrát na boha, což je ve filmu akcentováno i s důrazem na víru a neustálým opakováním toho, že to možné není. Přesto to postavy dělají a na boha si chtějí hrát.

 To jsou schopnosti.

Při opakování experimentu s oživením psa, dojde k tomu, že je jedna z postav (Olivia Wilde) zabita elektrickým proudem. Jenže její snoubenec, který se už tři roky věnoval výzkumu, místo aby plánoval svatbu, najednou zjišťuje, že bez ní nemůže být. A tak se rozhodne, že svou milou přivede k životu. Překvapivě mu všichni asistenti pomohou. Božský komplex je asi silný, stejně jako Stockholmský syndrom. A tak se zrodí něco, co by nikdy nemělo spatřit světlo světa.

 Klasická pistole už je nuda.

Na film „Vzkříšení démona“ jsem se těšil hlavně kvůli Olivii, které pořád přeji nějakou pořádnou roli. A opět ji nedostala. Příběh je jednoduchý, což by mi ani tak nevadilo, ale ta zápletka je prostě špatná, příliš neoriginální a příliš nudně vedená. Tohle je horor, kde je nesmírně málo okamžiků, kdy bych se mohl vyděsit. Celkově je to pak vedeno tak neskutečně přímočaře a hlavně nezajímavě, že s vámi film prostě nedovede nic udělat a vy budete celou dobu jen sledovat bez toho, abyste na sobě pozorovali jakoukoli emoci. Snad kromě znudění. Škoda, čekal jsem výrazně více.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (vědci, satan)


Přidat komentář