Wasting Away (2007)

50%
Rádoby trochu jiný zombie film.

Wasting Away

USA, 2007, 90 minut

 

Režie: Matthew Kohnen

Scénář: Matthew Kohnen a Sean Kohnen

Hrají:

Matthew Davis (Mike)

Julianna Robinson (Vanessa)

Michael Grant Terry (Tim)

Betsy Beutler (Cindy)

 

Snímek „Wasting Away“, který je v distribuce někdy uváděn také jako „Aaah! Zombies!!“ není vyloženě špatným filmem, má v sobě nápady, které jsou docela dobré, tedy na něco, co se vlastně snaží parodovat zombie žánr, ale stejně jsem se neubránil tomu, že jsem snímek dokoukal a říkal jsem si, že mi to vlastně mnoho nedalo. To nesvědčí zrovna o pozitivním působení na diváka.

Vypadají trochu přešle.

V první řadě je potřeba si uvědomit, že „Wasting Away“ je v první řadě spíše komedie než horor. Možná je ještě lépe říct, že se jedná o satiru, která si ze zombie žánru dělá srandu, ale přitom to dělá celkem neotřelým způsobem, a to především z hlediska vizuálního, které vás dovede hned zaujmout. Netvrdím však, že tohle zaujetí se u vás udrží po celou dobu sledování.

To proto, že jsou zombie!

Základní zápletka není nějak extra komplikovaná. Armáda Spojených států amerických se snaží vyvinout sérum, které z jejích vojáků udělá supervojáky. Jenže tohle se tradičně nepovedlo, a pokusné osoby, které hned na začátku sledujeme, se neproměňují v zombie. Nic objevného, ale právě v tu chvíli začíná mít snímek trochu zvláštní pojetí. Díváme se totiž na svět očima zombie.

Vy byste si takovou zmrzku nedali?

Celým filmem se nám střídají dvě vizuální podoby – barevná a černobílá. V černobílé vidíme, co se s postavami skutečně stalo, tedy jak se proměnili, v barevné pak vidíme svět celkem normálně. A celou dobu se nám snímek vlastně snaží říct, že i zombie jsou lidmi, že i ony chtějí celkem normální život mezi ostatními lidmi. Jen to prostě nějak nemůže fungovat a vždycky se to zvrtne.

Bude to trochu drsnější.

Americká hororová komedie „Wasting Away“ v sobě rozhodně má potenciál, který ale nebyl naplno využit. Dalo by se z toho vytřískat trochu víc, i když se musí nechat, že film rozhodně má nápady, sem tam jsou situace dobře komické, ale je jich spíš jako šafránu, což je škoda. Tohle měla být komedie třeskutější, pak by dokázala zaujmout širší publikum. Takhle zůstává spíše jen něčím, co možná někdo sem tam objeví.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář