We Go On (2016)

40%
Co je po smrti? Někdo dá i balík, aby to zjistil.

We Go On

USA, 2016, 89 minut

 

Režie: Jesse Holland, Andy Mitton

Scénář: Jesse Holland, Andy Mitton

Hrají:

Annette O'Toole (Charlotte)

Clark Freeman (Miles)

John Glover (Dr. Ellison)

Giovanna Zacarías (Josephina)

 

Snímek „We Go On“ není vyloženě zklamání, jeho pojetí může někomu sednout, i když to má jednu takovou vadu na kráse. To hororové, co zde je – a není toho po hříchu mnoho – je dosahováno vlastně jen tím, že je zde pár hnusných záběrů a pár scén, které se dají označit jako lekací, anebo z nich alespoň cítíte, že vás trochu měli nadzvednout ze židle, což se ale nemusí povést.

 Budou křičet.

Miles (Clark Freeman) má zajímavé zájmy, které nakonec vedou k tomu, že v novinách nechá vydat velmi zajímavý inzerát. Nabídne hodně slušnou sumu tomu člověku, který mu dokáže, že existuje posmrtný život. Miles má strach ze smrti, a tak chce vědět, jestli je proč se bát, anebo je zde vlastně proč se těšit. Jeho inzerát vzbudí docela širokou odezvu – vrátí se mu stovky odpovědí.

 Někteří si budou povídat i normálně.

Je jasné, že v těch stovkách odpovědí bude většina těch, kdo prostě jen chtějí peníze a možná si myslí, že tohle je jednoduchá cesta, jak si je vydělat. Jenže Miles, i když je podivín, rozhodně není hlupák, a tak si pěkně odpovědi jednotlivých lidí selektuje. A nakonec skutečně objeví někoho, od něhož by chtěl slyšet víc. Ve skutečnosti se jedná o tři kandidáty, kteří mu přišli nějakým způsobem zajímaví.

 Ale jiní budou křičet.

Miles se tedy postupně setkává se třemi kandidáty, každý je nějakým způsobem zvláštní, každý má svůj vlastní pohled na svět a na to, co je po životě. A díky nim Miles skutečně objevuje, že potom, co zemřeme, nejspíš opravdu něco ještě bude. Podle všeho to ale vypadá tak, že se mu nebude líbit, co to je. Miles se stává obětí podivných úkazů, které skoro vypadají jako aktivita duchů.

 A bude to špinavé.

Snímek „We Go On“ se ani moc nesnaží budovat atmosféru, spíše se snaží nějak gradovat to dění, které vede k tomu, že Miles vidí více a více divných věcí, kdy už těžko dokáže rozlišovat mezi tím, co je realita a co ne. Možná se skutečně napojil na svět po smrti, kdoví, ale není to podáno způsobem, který by vás měl jakkoli emotivně vykolejit – není to děsivé, ani nostalgické, ani smutné, ani nijaké.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář