Weekend (2012)

30%
Možná měla raději dělat pro Avon, protože za tohle jí její kosmetický blog určitě nestál.

Weekend

Japonsko, 2012, 71 minut

 

Režie: Yoshikazu Ishii

Scénář: Yoshikazu Ishii a Keisuke Kanayama

Hrají:

Hiroaki Kawatsure (Hiroaki Hayashi)

Ten Miyazawa (Yuki Honma)

Isamu Sugihara (Tokuji Akiyoshi)

Miyuki Yokoyama (Miki Suzuki)

 

„Weekend“ je nesmírně přímočarý snímek. Pokud byste si přečetli anglickou anotaci, kterou najdete na stránkách IMDB, tak vlastně víte všechno, co se ve filmu stane. Takže pokud to vědět nechcete, odstavec nedočítejte. V anotaci se píše: Miki chtěla mít jen úspěšný kosmetický blog. A tak se vydává na chatu se třemi muže, kteří s tváří jako normální. Jenže oni chtějí točit snuff. Ona se jim pak bude chtít pomstít.

Jsou to úchylové, no.

Miki je tedy bloggerka, která si usmyslela, že svoje štěstí najde ve chvíli, kdy pojede na odlehlou chatu s jedním mužem, kde se s ním vyspí a potká se s dalšími dvěma, kteří s ní taky budou chtít spát, ale to už z její strany nebude tak dobrovolné. Celková logika vyprávění tady trochu pokulhává, ale fajn, tvůrci chtěli mít hlavní postavu, která bude mít nějaký ten background.

Venku, vevnitř, je jim to jedno.

Že je Miki bloggerka a zajímá se o kosmetiku, je v konečném důsledku vlastně celkem jedno. Jde prostě jen o to, že padne na nesprávné chlapi a ti si s ní budou dělat, co chtějí. I když se tenhle japonský kousek tváří celkem explicitně, on takový ve skutečnosti není. Ve skutečnosti je celkem amatérsky natočený a ani milovníci podobných filmů si zde nepřijdou na to své. Nic moc zde vidět není.

Holka se moc nebrání.

Snímek „Weekend“ má velkou výhodu v tom, že má celkem krátkou stopáž. Přesto dovede nudit. Nenjdete nic, co byste v jiných podobných filmech neviděli. Holka je naivní, padne na nepravého, pak jen čekáte na to, jestli se zvedne, nebo se nezvedne. A to je všechno. Skutečně zde nic jiného nenajdete. Nic jiného v tom není, ani tak úchylné, jak byste chtěli, tohle nakonec nebude.

A oni točí a točí.

Japonský film „Weekend“ je hodně chybí pokus o snuff movie. Tohle se prostě nepovedlo. Násilníci jsou klasicky úchylné a na první pohled celkem odporné figurky, oběť je nevinná holčina, která si to nezaslouží, i když je dost blbá, aby dělal pěkné pitomosti. A konec se prostě jen drží tradic. Tohle je tak snadno zapomenutelný snímek, až jsem se divil, že se jím tvůrci obtěžovali.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář