Welcome to Willits (2016)

40%
Je to docela drsné, akční, místy i zábavné. A na chvíli to má i Dolpha Lundgrena.

Welcome to Willits

USA, 2016, 82 minut

 

Režie: Trevor Ryan

Scénář: Tim Ryan

Hrají:

Bill Sage (Brock)

Chris Zylka (Jeremiah)

Anastasia Baranova (Courtney)

Sabina Gadecki (Peggy)

 

Kdesi v severní Kalifornii se nachází místo, kde mizí lidé. Je to místo, které je opředené legendami, dobře se ví o tom, že se tam něco děje, ale stejně se najdou lidé, kteří tam zamíří a něco si dokazují. Anebo prostě jenom chtějí vypadnout a užívat si klidu s trávou, možná i alkoholem, nezávazně kecat a možná si i trochu užít svých intimních partií. Jako úvod pro snímek „Welcome to Willits“ by to mohlo stačit.

 I Dolph se na chvíli objeví.

Film „Welcome to Willits“ se pyšní tím, že v sobě má nějaká jména, která nejsou vyloženě neznámá. Bill Sage má tvář, kterou jste nejspíš někde viděli, Rory Culkin je ze známé herecké rodiny, Thomas Dekker už se v nějakém tom hororu objevil, a Dolph Lundgren je tu v podstatě za hvězdu. Až na to, že má asi tak dvě minuty čistého času. Na tohle se našly peníze.

 Hele, co mám.

A na co se ještě našly? Na to, aby se ve filmu objevily nějaké docela ucházející klasické triky, takže je zde odseknutá hlava, nějaké to gore. V tomhle směru vlastně snímek vůbec není špatný. Jenže herecky a dějově je to spíše tragédie než něco, co by vás mělo bavit, o což se tvůrci očividně snažili. Aneb mít peníze nutně neznamená, že z toho vyleze dobrý film. Ještě to chce trochu schopností.

 Jen si tak posedět venku.

Co se mi na snímku „Welcome to Willits“ líbilo, to byla skutečnost, že Rory Culkin je zde opravdu vtipný a má místy dobré hlody. Tohle mě i rozesmálo. Bohužel je to jediný herec, který vás dovede trochu vtáhnout. Těm ostatním se to nedaří, stejně jako se to nedaří příběhu o tom, jak v lese něco řádí a podle plakátu už je jasné, že to bude něco mimozemského. Tenhle film vás ani nenechá doufat.

 Pohled umí hodit.

„Welcome to Willits“ je klasický levný snímek, který sice měl dost prostředků na to, aby se zde objevila nějaká známá tvář a dokonce i dobré masky, ale už nebylo dostatek schopností k tomu, aby se natočil film, který by byl schopný diváky zaujmout. Je to spíše taková jednoduchá přehlídka násilí, která ale nechce být vyloženě krutá, sem tam se snaží odlehčit dění humorem.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka, mimozemšťani, komedie)


Přidat komentář