Werewolf Rising (2014)

5%
Tenhle vlkodlak ani povstat nemusel.

Werewolf Rising

USA, 2014, 78 minut

 

Režie: BC Furtney

Scénář: BC Furtney

Hrají:

Brian Berry (Wayne Dobbs)

Melissa Carnell (Emma)

Matt Copko (Johnny Lee)

Taylor Horneman (Vlkodlak)

 

Já vím, že to někdy strašně bolí, ale nedá se nic dělat, ono se to po filmařích prostě chce. A pokud ne, tak je jasné, že se budou muset smířit s negativní kritikou. Co že se to po nich chce? Není to nutně originalita, ale je to primárně invence. Když už natáčím film s vlkodlakem, tak nějak se dá předpokládat, že to asi bude chtít nějakou invenci, protože jinak je to jen opakování již natočeného.

 Naštvanej chlap.

Cestou opakování se ale snímek „Werewolf Rising“ skutečně vydal, a to bez jakéhokoli nového nápadu, který by přinesl do světa vlkodlaků cokoli odlišného. Dobře, abych nebyl úplně nespravedlivý, je fakt, že novinkou je skutečnost, že vlkodlak je křížencem vlka, člověka a netopýra. Jenže tady se bojím, že to není autorská invence, ale jednoduše neschopnost přijít s dostatečně dobrým designem pro masku vlkodlaka, z kterého vyšlo spíš netopýří monstrum bez křídel.

 Tohle pro ni nebude dobré.

A co že nám to přináší děj? Mnoho toho vskutku není. Emma se vrací do své domoviny, kde docela dlouho nebyla. Setká se s jedním starým známým, víc není potřeba, aby to vypadalo celkem autenticky, no a pak už se musí setkat s  frajerem, do kterého se podle všeho zabouchne. Jenže ten frajer jednou přijde zkrvavený a zle poškrábaný. Samozřejmě, že se mu Emma snaží pomoct, i když ví, že ho napadl vlk.

 Hlavně zůstat v klidu.

Ale tak si řeknete, že vlk ho nezabil, tak je to v pohodě. Jenže následuje přesně to, co očekáváte. Frajer se promění ve vlkodlaka – rozuměj netopýři monstrum – a chce Emmě ublížit. Ta se brání tím, že se schová pod postel – více méně. A pak jde jen o to, že se snaží přežít, nezbláznit se ze snů a z minulosti, která ji hodně trápí – viz úvod, ale zase tak moc se mi spoilerovat nechce.

 Vlkodlačí netopýr.

„Werewolf Rising“ je krutý film. Je to film, který je krutý k divákovi v tom, jak moc je špatný. Herecky je to ze začátku zlé, ale jak stopáž postupuje, je to naprosto tragické. Kroutili se mi prsty u nohou, když se objevila scéna, kde se začalo střílet. Příšerné, prostě příšerné. Ale tak tohle je levný film, tak se od něj dalo čekat, že to nebude dobré. Ale tohle je opravdu zlé. Hodně zlé.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář