Wildling (2018)

70%
Příběh o dívce, která byla vychovávaná mimo civilizaci. Ale věřila skutečně jen pohádkám?

Wildling

USA, 2018, 92 minut

 

Režie: Fritz Böhm

Scénář: Fritz Böhm a Florian Eder

Hrají:

Liv Tyler (Ellen Cooper)

Brad Dourif (Otec)

Bel Powley (Anna)

James Le Gros (Vlčí muž)

 

Americký film „Wildling“, který je možné označit za horor fantasy, protože tam ty fantasy prvky rozhodně jsou, má hned na první pohled docela hezké herecké obsazení. Brad Dourif je skoro už legendou, minimálně díky filmu „Dětská hra“, ale znát ho budete i odjinud, a Liv Tyler je rozhodně z těch hereček, na jejichž přítomnost se většinou těšíte. Prostě se na ni dobře kouká. Tím nechci snižovat její herecké schopnosti.

Taťka ji má rád.

Anna je zajímavá dívka. Ona si svůj osud nevybrala, ale vyrůstala s otcem (Brad Dourif) zavřená v chatce, a to odříznutá od civilizace. Neví, jak to venku funguje, ale právě tohle má zjistit, protože její otec umírá a dívky se ujímají místní policejní orgány, konkrétně policistka Ellen Cooper (Liv Tyler), která se dívce zalíbí, a tak chce u strážkyně zákona prozatím bydlet. Aspoň na čas.

Že by na těch legendách něco bylo?

Anna objevuje svět, který je jí cizí, netuší, co to je vlastně menstruace, kdo je to matka, nechápe některé věci, jak fungují. Její otec ji držel uzavřenou proto, aby ji chránil před „wildlings“, tedy divokým lidem, který by se měl skrývat v lesích. Ellen tvrdí, že si to její otec vymyslel, protože ona za celou svou kariéru v lesích nikoho takového nepotkala. Jenže možná je realita trochu jiná, než by se Ellen zdálo.

Uniforma jí sluší.

Anna je divná dívka, to je jednoduše jasné z toho, jak byla vychovávána. Sama ale netuší, jak moc zvláštní je. Alespoň ne do chvíle, než se u ní začnou projevovat určité změn. Snímek „Wildling“ není vyloženě originální, není ani komplikovaný, vždyť už název celkem jasně napovídá, jak to celé bude, ale to vůbec nevadí, protože zásadní je hlavní postava a její divokost.

Že by vše dobře dopadlo?

Celý americký horor „Wildling“ je vlastně o přerodu postavy, o pochopení toho, kým ve skutečnosti je, jak moc je specifická, jak moc je odlišná. Jednoduše se jedná o klasický námět americké hororové scény, kdy se dítě mění v dospělého, v tomhle případě žena v dívku, ale jsou zde ještě další prvky, které musí přijmout. A ta celková přeměna je natočena prostě dobře.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář