Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled (2002)

40%
Série se uzavřela a je dobře, že se (zatím) nepokračovalo.

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Kanada, USA, 2002, 90 minut

 

Režie: Chris Angel

Scénář: John Benjamin Martin podle postav Petera Atkinse

Hrají:

Tara Spencer-Nairn (Lisa Burnley)

Michael Trucco (Steven Verdel)

Jason Thompson (Sam)

John Novak (Djinn)

 

Čtvrtý díl v rámci série „Wishmaster“, který ani nedostal české distribuční jméno, jen svědčí o tom, že o sérii už nebyl moc velký zájem. A není se moc čemu divit. Se třetím dílem upadla skoro do zapomnění, čtvrtý díl pak rozhodně vzkříšení nepřinesl a spíše se jednalo o snahu z toho ještě něco vytřískat a nakonec možná spíše uzavřít něco, co mohlo být dle mého názoru dost lepší. Celkově.

Obcování s monstrem.

Dle mého názoru je snímek „Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled“ lehce lepší než třetí díl, ale to vlastně jen proto, že se zde zase více používají triky a masky, které zde mají výrazné místo. To v případě třetího dílu neplatilo a byly zde vlastně jen dobré masky. „Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled“ má ale znovu docela povedené gore, které místy dovede i docela překvapit, jak je dobře provedené.

Trochu jako fantasy.

Děj není nijak skvělý, prostě dostanete jen to, co očekáváte. Někdo musí najít drahokam, ve kterém je ukrytý džin, ten se dostane na svobodu a bude po lidech chtít, aby si nechali plnit přání, která se jim vymknou kontrole, protože džin je plní způsobem, který se jim nebude líbit. Co se týká nápaditosti plnění přání, tak tady to tvůrci spíše vzdali a hráli na to, že se ve filmu objeví humor, který to možná zachrání.

Kráska a zvíře.

Džin je na svobodě, a aby mohl na svět přivést i své bratry, tak se snaží získat přízeň jedné ženy, která by svým přáním mohla všechny džiny poslat do kopru. Proto chce, aby se do něj Lisa (Tara Spencer-Nairn) zamilovala. Popravdě, Tara Spencer-Nairn je to, co film zachraňuje. Její postava je taková nijaká, ale ona i nijakou postavu zvládla skvěle. Navíc se na ni krásně kouká.

Zvíře a zvíře.

Snímek „Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled“ není vyloženě hřebíčkem do rakve celé sérii, ale ukázalo se – a myslím, že právem – že série neměla na to, aby dál pokračovala, prostě nebyla dost dobrá, neměla v sobě dost šťáva na to, aby z tématu přání vytěžila víc. A myslím, že je škoda, že se nepodařilo vytěžit víc, protože tohle mělo mnohem větší potenciál. I tak je ale série snesitelná.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi)


Přidat komentář