WolfCop (2014)

70%
Béčko, které mě hodně bavilo, a to i díky použití klasických masek místo triků.

WolfCop

Kanada, 2014, 79 minut

 

Režie: Lowell Dean

Scénář: Lowell Dean

Hrají:

Leo Fafard (WolfCop / Lou Garou

Amy Matysio (Tina)

Sarah Lind (Jessica)

Corinne Conley (Mayor Bradley)

 

Je hezké, když od filmu nic moc neočekáváte, ale přitom máte v koutku duše trochu naději, že by to mohla být zábava a že se u toho nebudete nudit. Ještě hezčí pak je, když nakonec skutečně zjistíte, že to není vůbec špatný snímek a že jsou zde prvky, které vás baví opravdu hodně. Jako třeba skutečnost, že je to celkem funkční propojení hororu – nebo alespoň vlkodlačího filmu – s komedií.

 Sexy.

Ještě lepší je pak skutečnost, když ta komedie zbytečně nevyčnívá a nesnaží se pobavit za každou cenu, ale naopak funguje přesně v takových chvílích, kdy by fungovat měla. Snímek „WolfCop“ je přesně takovou komedií, kde bohužel je toho hororu celkem pomálu, ale tvůrci se to alespoň snaží vynahradit velmi kvalitním gore, nemluvě pak o skvělých maskách. Ono je pěkné vidět, že vlkodlak nemusí být nutně digitální.

 Že by jeho trest?

Příběh není ze začátku nijak skvělý. Máme tu policistu, který je trochu ožrala a na svojí práci docela kašle. Jenže pak se mu stane, že je při jedné noční obchůzce zavlečen do něčeho, co se mu ani trochu nelíbí. Podle všeho se jednalo o nějaký satanský rituál, z kterého si toho opravdu moc nepamatuje. Hned další noc má ale trochu problém. Projeví se v něm skutečné zvíře.

 Ta maska je prostě parádní.

I když se vám hlavní postava na začátku nemusí líbit, nakonec má docela dobrý vývoj a vy ji snesete. Docela mě překvapilo, že je možné, aby se tvůrci snažili i o příběh, který je celkem zajímavý a není úplně přímočarý, ale přitom ještě zajistili, aby zde byly tak dobré triky a masky. Přeměna ve vlkodlaka je skutečně skvělá a praskání kůže prostě výborné. Asi by se dalo hovořit o nějakých nelogičnostech, ale zase tak zásadní nejsou. A ona ta kůže může vždycky dorůst.

 Jedno pořádné objetí.

„WolfCop“ se pro mě stal velmi příjemným překvapením, což se prostě musí ocenit. Když vás film baví, tak je jedno, jakého je žánru. A tenhle film mě bavil. Ty masky jsou prostě paráda. Na konci filmu bylo, že nás v roce 2015 čeká pokračování. Jak to tak vypadá, to už se nestihne, ale pracuje se na něm. A já jsem na druhý díl docela zvědavý. Podobné béčko si prostě nenechám ujít.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (vlkodlaci, béčka)


Přidat komentář