Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976)

60%
Ilsa se vrací a opět je krutou velitelkou, ale tentokrát v harému jednoho šejka.

Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks

Kanada, USA, 1976, 85 minut

 

Režie: Don Edmonds

Scénář: Langston Stafford

Hrají:

Dyanne Thorne (Ilsa)

Max Thayer (Adam Scott)

Jerry Delony (El Sharif)

Uschi Digard (Inga Lindström)

 

A je tu druhý díl ze série filmů o Ilse, ženě, která se profilovala jako krutá velitelka SS, ale v následujících filmech putuje po celém světě, aby našla další místa, kde naleznou uplatnění její krutost a dar pro mučení, který v sobě očividně má, protože i ve druhém filmu se ukáže jako důmyslná tyranka, která má jednu velkou slabinu – svalnaté americké muže, kteří jsou schopni vydržet její tempo v posteli.

 Na ty ženské prostě neměl...

Film o sobě ví, kde je jeho silná stránka – je to Ilsa a nahota. Hned od prvního záběru je jasné, že se bude film na Ilsu soustředit jako na ikonu, což se také děje. Ona je tu hlavní hrdinkou, která nechává trpět, aby sama chvíli trpěla a nakonec přece jen došla i své „zasloužené“ pomsty, na kterou se vlastně nějakou chvíli připravovala, jak následně zjistíme v závěru. To jsme si mohli i celkem snadno domyslet.

 Vybraná společnost.

Jak název napovídá, Ilsa v současné době pracuje v Arábii, kde se stala dozorkyní v harému jednoho šejka, který má rád ženy a chce je poskytnout i svým hostům. Ilsa zneužívá svého postavení a zkouší na dívkách experimenty, anebo je alespoň mučí. Musím však říct, že nápad s trhavinou je zde vskutku originální a nevybavuji si, že bych ho viděl někde jinde, v nějakém starším díle.

 Mučeníčko... už zase.

Dějově je snímek „Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks“ chudší, protože jde vlastně jen o to, aby i v harému došlo k „převratu“ a všechno mohlo skončit v podstatě jako první film Ilsa: vlčice SS. Novátorství se soustředí maximálně na prostředí a nějaké ty novinky z hlediska násilí. Musí se uznat, že některé ty triky, které jsou pěkně gory, vůbec nevypadají špatně a jsou provedené kvalitně.

 Její Američan už na ni čeká.

„Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks“ je ale poměrně klasickým dílem v této sérii, kdy se jedná o béčkové soft porno, které nenabízí mnoho ani milovníkům násilí, ani milovníkům erotiky. Ano, je tady obojího dost a ta erotika v celkem pěkném balení, ale ani v jenom případě se nejedná o něco, co by bylo možné nazvat překvapivým. Nemůžu si ale pomoct, tyhle filmy dávají přesně to, co slibují. A nic navíc.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, béčka, mučení)


Přidat komentář