Wolves (2014)

40%
Vlkodlačí romance v jen trochu drsnějším hávu.

Wolves

Francie, Kanada, 2014, 91 minut

 

Režie: David Hayter

Scénář: David Hayter

Hrají:

Lucas Till (Cayden Richards)

Stephen McHattie (John Tollerman)

John Pyper-Ferguson (Wild Joe)

Merritt Patterson (Angelina Timmins)

 

Už jsem nějakou dobu neviděl pěkný vlkodlačí film, a tak jsem si řekl, že by snímek „Wolves“ mohl být tou správnou náplastí. Přece jen v dnešní době počítačových efektů je mnohem snazší natočit horor, kde se budou lidé proměňovat v děsivá monstra. Ano, je to sice jednodušší, ale je pravda, že tomu už chybí ono kouzlo, kdy tohle všechno bylo děláno klasickými efekty. To bylo skutečně umění. Teď je to jenom... no, prostě práce.

 Láska má zase jednu podobu.

Nemám počítačové efekty tak moc rád, ale když jsou dobře provedené, tak jsem spokojený. V tomhle případě spokojený být můžu, a to hlavně proto, že celý vizuál filmu je dobrý, i když to zároveň celé vypadá jen jako trochu drsnější verze současných klasických „hororových“ romantik. Ale je pravda, že i když tu jde o nějakou tu romanci, jde tu také o boj a ten je tu prezentovaný celkem efektně.

 Tady ještě jako vlk moc nevypadá.

Hned na začátku se seznamujeme s hlavní postavou, kterou je Cayden (Lucas Till). Ten celkem nepříjemně zjišťuje, že má asi velký problém, protože jeho tělo se začíná měnit. Zajímavostí je skutečnost, že k těmto změnám dochází bez toho, aby byl předem kousnut. Tady se nám rýsuje celkem zajímavá zápletka, která je zabita špatným rozvržením scén, jež odhalují pravdu. To se potvrzuje i v samotném závěru, který už je spíš přeplácaný než jakýkoli jiný.

 Tady už trochu.

„Wolves“ je prostě klasický film současného akčního hororu. Jde hlavně o to, aby to celé bylo cool, aby to bylo přístupné a aby stříkala trochu krev, protože mladí jsou v současnosti hodně odolní. A vůbec nevadí, když ta krev bude digitální. S tímhle trendem se asi nedá moc dělat, a tak můžeme být rádi, že dostáváme celkem normální film, který si na nic nehraje a který je sice hloupý a naivní, ale dovede zabavit a neprudí až moc přecitlivělou romancí.

 A tady úplně.

Herecky se jedná o snímek, který je poměrně přístupný a dá se snést. Hororový v podstatě vůbec není, o to očividně moc nešlo. Co se ale jednotlivých postav týká, byli vybráni celkem zajímaví herci, a to včetně Lucase Tilla, Stephena McHattieho a Jasona Momoy. Ty charaktery sice nejsou až tak dobře napsané, ale určitě jsou snesitelné a dá se s nimi ten film přežít.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář