Wolves at the Door (2016)

40%
Tihle vlci za dveřmi mají až příliš lidskou tvář.

Wolves at the Door

USA, 2016, 73 minut

 

Režie: John R. Leonetti

Scénář: Gary Dauberman

Hrají:

Katie Cassidy (Sharon)

Elizabeth Henstridge (Abigail Folger)

Adam Campbell (Wojciech Frykowski)

Miles Fisher (Jay Sebring)

 

V roce 1969 došlo k události, která patří k jedněm z nejvíce medializovaným vraždám – nebo spíše masakrům – k nimž v moderní historii došlo. Jedna speciální rodina si vybrala za cíl jedeno letní sídlo, kde byla skupina několika lidí, kteří se bavili, jedna z žen byla tenkrát těhotná, což vědělo mnoho lidí, protože se jednalo o známou herečku, tedy alespoň v té době. Jmenovala se Sharon.

 Stačí se jen kouknout z okna.

Ano, asi není už nutné nějak moc skrývat, že film je inspirovaný – myslím, že inspirovaný je zde vhodné slovo – událostmi, kdy došlo k zavraždění nevinných lidí rodinou Charlese Mansona. Nemyslím si však, že by se snímek „Wolves at the Door“ snažil o nějakou věrnou rekonstrukci, spíše mu šlo o to, aby se natočil celkem klasický film o tom, jak jsou nic netušící lidé u sebe doma napadeni.

 Jedna dvě, někdo jde.

A v tomhle je snímek skutečně celkem obyčejný. Nejedná se o nic překvapivého, jako kdyby se jen hrálo na to, že na konci bude odhaleno, podle jaké skutečné události byl snímek natočen, i když to vám může dojít i během sledování. Na druhou stranu, asi těžko to tak bude, když postavu Charlese Mansona zde ani neuvidíme, což zas není až tak s podivem, když on sám nezabíjel.

 Na dítě se těšila.

Snímek se pak soustředí na atmosféru strachu, kterou mají lidé v domě, jež si nejsou jistí, co se děje, kdo po nich jde a proč. Stejně jako neví, kde se najednou někdo objeví, co se stane. Tohle není vyloženě špatně natočeno, ale nemohu si pomoct, něco podobného člověk v hororu vidí často, třeba první „Očista“ měla podobné scény zvládnuté o dost lépe. Proto si nemyslím, že je snímek „Wolves at the Door“ výjimečný.

 Nakonec jí nebylo přáno.

Film „Wolves at the Door“ ukazuje na tragickou událost, která jen odhaluje, jak se lidé snadno dokáží zfanatizovat a čeho jsou v takovou chvíli schopni. Fanatismus je jedno z nejnebezpečnějších chování člověka, a je jedno, jestli se nechá zfanatizovat jedinec, či větší skupina. Ty následky bývají tragické, liší se v kvantitě. Tohle ale snímek „Wolves at the Door“ nijak zásadně nerozvíjí.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář