Wrong Turn 5: Bloodlines (2012)

5%
Popáté už je to opravdu zbytečné sledovat, protože tahle studiová scéna je příšernost.

Wrong Turn 5: Bloodlines

USA, 2012, 91 minut

 

Režie: Declan O'Brien

Scénář: Declan O'Brien a Alan B. McElroy

Hrají:

Doug Bradley (Maynard)

Camilla Arfwedson (Angela)

Simon Ginty (Billy)

Roxanne McKee (Lita)

 

Většina normálních a uvědomělých lidí pozná, kdy by se mělo skončit. Samozřejmě, že nejvhodnější je to v tom nejlepším, ale tak jde to i ve chvíli, kdy pochopíte, že už ta úroveň opravdu není dobrá a že jsou na vaše filmy v jednotlivé sérii spíše negativní kritiky, než aby se z nich diváci radovali. Declan O'Brien tohle nepochopil a vedl si svou od třetího dílu filmu „Pach krve“ a dostal se, bohužel, až k pátému.

 Jen se smějte...

Declan O'Brien sázel na to, že trojice zdegenerovaných vrahounů a kanibalů je dostatečně zajímavá na to, aby se s ní chtěli diváci ještě jednou vidět. Nevím, co si myslel, ale já nemám pocit, že by byli až tak zajímaví a zasloužili si dokonce pátý film. Nemluvě o tom, že ani tím to neskončilo. Jenže pátý díl už je opravdu takový úpadek, že ani skoro nemá smysl se na něj dívat. Snad jedině, pokud jste naprosto skalní fanoušci Douga Bradleyho, kterého budete znát hlavně jako Pinheada z „Hellraisera“.

 Jo tys říkal kuřecí prsa?

Jenže ani Doug Bradley nedokáže zamaskovat, že jeho postava je příšerně trapná a špatně napsaná, a ani on ji nehraje nijak skvěle. Navíc nezapadá ani moc do konceptu předchozích filmů a toho, jak byla trojice degenerovaných kanibalů prezentována ve vztahu k jiným lidem. Ale je tu nová postava, která je něčím jako vůdcem skupiny, tím inteligentním, který všechno vymýšlí. Jenže všechno se vyvine jinak, než si tahle malá skupinka vrahounů představovala. Ne, že by jim to nějak vadilo.

 Já ti to říkal...

Film se odehrává v místě hudebního festivalu, který paradoxně oslavuje venkovské vrahy. Je to ale jedno, protože to byla jenom stupidní záminka pro to, aby se do města nahrnuli mladí lidé, které by bylo možné zabít. To, že je tu nějaký koncert, je pak už jedno, protože z něj nevidíte vůbec nic, jako kdyby se ani nekonal, protože město je najednou mrtvé. Až strašně je pak vidět, že jste ve studiu, kolem jsou kulisy a v nich se pohybují nemotorní herci, kteří vás připraví o jakoukoli poslední naději toho, že by snímek mohl stát alespoň trochu za něco. Prostě nestojí.

 Cože? Že špatně slyšíš?

„Wrong Turn 5: Bloodlines“ už je krokem naprosto vedle. Většina hororové seriálové produkce je v současné době uvěřitelnější, napínavější a děsivější, a jsou v ní lepší kulisy, lepší rozvržení scény a menší nuda. Declan O'Brien rezignoval na napětí a mottem filmu se stává debilní pohihňávání postav. Nejvíce jsem si užil některé písně soundtracku, které se do scén nehodily, ale aspoň jsem si je mohl vychutat.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (slasher, gore, béčka, survival, vrazi)


Přidat komentář