Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san (1986)

15%
A máme tu asi nejdivnější díl ze série "Guinea Pig", který si zaslouží místo na úplném chvostu i co do kvality.

Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san

Japonsko, 1986, 52 minut

 

Režie: Hajime Tabe

Scénář: Satoru Obura a Hajime Tabe

Hrají:

Mitsuru Fukikoshi                 

Kobuhei Hayashiya

Masami Hisamoto

Nezumi Imamura

 

Šestý snímek ze série „Guinea Pig“ je celkem zajímavý, především pak svým datováním a vůbec zařazením do série. Na IMDb je uváděn jako „Ginî piggu 4: Pîtâ no akuma no joi-san“, tedy ve skutečnosti čtvrtý díl série, čemuž by celkem nasvědčoval i rok výroby – 1986. Tento film se však do distribuce dostal až jako šestý, což jej řadí na závěr této série. Od začátku je to poznat, že to není jen chvost z hlediska pořadí, ale i z hlediska kvality. Opět se prokazuje zvláštní smysl pro humor, který Japonci mají.

Snímek se chce tvářit, že bude zajímavý.

Na tomto snímku už je strašně moc znát, že nešlo o nic jiného, než o zábavu, ať už to zní, jak bizarně chce. Japonci si v „Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san“ hrají, je to hraní úchylné a většině diváků asi celkem nepochopitelné, pořád je však vidět, že se u toho tvůrci bavili. Odkazuje se zde na různé americké filmy, třeba i na „Noční můru v Elm Street“, používají se různé techniky, dokonce je zde i celkem osobitým způsobem využita animace, ale hlavně je to pořád krvavé.

S touhle průvodkyní ale není sranda.

Není to už takové gore jako v předchozích filmech, dokonce bych řekl, že tohle je trikově nejslabší kousek ze všech, protože je místy až moc jasně vidět, že buď nebyly finanční prostředky, anebo si tvůrci s triky moc nedělali hlavu. Nevypadají dobře, ve skutečnosti jsou trikové sekvence naprosto odfláknuté. Už úvodní výbuchy hlav jsou strašlivě amatérské a člověk si rád vzpomene na skvělé výbuchy v sérii „Scanners“.

Efekt, který nevypadá špatně, ale v podstatě je začátečnický.

„Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san“ je založeno na tom, že sledujeme doktorku, která nám představuje svoje pacienty, respektive v podstatě takové panoptikum hodně divných případů, jako jsou lidé s vybuchujícími hlavami, břichomluvec, jehož břicho skutečně mluví, což je celkem vtipné ztvárnění, ač scénka sama je strašlivě nudná, anebo je zde člověk, co hnije zaživa, ale přesto může zažít hezké rande. Případy samy o sobě nejsou nijak moc zajímavé a nic vás asi nejspíš nezhnusí. Alespoň ne, pokud jste viděli některý z předchozích filmů série „Guinea Pig“.

Tady už ani maska nevypadá dobře.

Když sledujete „Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san“, máte pocit, že se díváte na nějakou divnou japonskou reality show. Je to natáčeno jako rádoby dokument, což nás vrací k prvnímu filmu celé série, ale kruh se rozhodně neuzavřel. Tohle je šílenství, kde se až moc mluví, ale hlavně šílenství, které je trikově špatné a bez humoru. A právě příšerné gore je největší slabinou téhle podivnosti, která si ani nezaslouží místo v celkem zajímavé a hnusné sérii. Přijmout japonský humor je někdy těžké. V tomhle případě se jedná o úkol v podstatě nemožný.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (gore, hnus, komedie)


Přidat komentář