Zámek a klíč: 1. sezóna

40%
Ze začátku to vypadalo skvěle.... Za začátku...

Zámek a klíč: 1. sezóna

Locke & Key

10 dílů, 2020

 

Tvůrce: Meredith Averill, Aron Eli Coleite, Carlton Cuse

Hlavní postavy:

Darby Stanchfield (Nina Locke)

Connor Jessup (Tyler Locke)

Emilia Jones (Kinsey Locke)

Jackson (Bode Locke)

 

„Zámek a klíč“ je jedním z nejlepších komiksů, které isme si mohli přečíst i v češtině, a to celé, protože vyšly všechny díly, které původně vyšly i v angličtině, což je super. Joe Hill a Gabriel Rodríguez ukázali naprosto skvělou synergii a vytvořili dílo, které je fantastické, hororové, mysteriózní a především strhující. Čte se samo od začátku dokonce. Jak dopadlo převedení skvělého komiksu do seriálové podoby?

Pěkná upoutávka.

Netflix si na jednu stranu nemohl vzít lepší předlohu, na stranu druhou to bylo hodně velké sousto, protože to, co vypadá dobře v komiksu, nemusí tak dobře vypadat hrané. O tom už jsme se přesvědčili mnohokrát. A nebudu lhát, kresba Gabriela Rodríguez je velkým důvodem pro to, proč je komiks tak skvělý, dává příběhu něco navíc. A bez toho se seriál musí kompletně obejít. Jediné, co zůstalo, jsou designy klíčů.

Šťastná rodinka.

První polovina seriálu je skvělá. Je to seznámení, je to vtažení do děje, je to o tom, že si docela snadno zvykáte na jeho podobu. A vlastně jste docela spokojení s tím, jak to vypadá. A pak se najednou postavy začínají chovat jako idioti, seriál je plný zjednodušení a máte pocit, že se všechno natočilo za krátkou dobu, aby fanoušci nevychladli, a tak se dělaly kompromisy. Některé postavy jsou zbytečné (Eden, Duncan) a jen natahují stopáž.

Už mají klíče.

V seriálu se najde velké množství zásahů, které až příliš smrdí scenáristickou rukou. Když se Sam dostane do Klíčova – prokopne okno – v domě to nikdo neslyší, i když dveře do pokojů otevřené, ale když si Kinsey a Tyler šeptají o mámě, tak ta už to slyší skoro na schodech. Anebo: Kinsey by sice měla mít klíč, kterým dokáže ovládat jiné osoby, ale že by někoho napadlo ho skutečně použít, to ani omylem. Nějaké drobné časové nesrovnalosti, to už je další věc.

Co Ellie skrývá?

První sezóna seriálu „Zámek a klíč“ ukázala to, že na Netflixu také umí to, že vezmou skvělou předlohu, vezmou z ní to základní, co je na ní funkční, předělají to do mainstreamového něčeho, co připomíná „Stranger Things“, ale ještě víc tomu chybí logika a ještě více z toho křičí, že scenáristé šli místy tou nejjednodušší cestou. Konec už mi přišel normálně otravný a říkal jsem si, že to byl konec seriálu, nejen série. Ze skvělého komiksu se udělala průměrná zábava, což mi přijde tragické.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, děti, mysteriózní)


Přidat komentář