Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

40%
Poměrně očekávané pokračování dopadlo bohužel podle očekávání.

Žena v černém 2: Anděl smrti

The Woman in Black 2: Angel of Death

Velká Británie, USA, Kanada, 2014, 98 minut

 

Režie: Tom Harper

Scénář: Jon Croker a Susan Hill

Hrají:

Helen McCrory (Jean Hogg)

Amelia Crouch (Flora)

Amelia Pidgeon (Joyce)

Casper Allpress (Fraser)

 

„Žena v černém“ se stala tak trochu zjevením, protože znamenalas návrat studia Hammer v plné parádě. I když to byl remake, byl to horor, který má svou kvalitu a který ukázal, že tohle studio rozhodně není mrtvé a že má ještě na to, aby do hororových vod znovu promlouvalo razantními hody kamenem. Bohužel další filmy až takovou kvalitu neukázaly. Z hlediska komerčního pak bylo celkem logické, že se Hammer pustí do pokračování „Ženy v černém“.

 Ten stín nějak nesedí.

K navázání také došlo v roce 2014 a vzhledem k tomu, jak skončil první film, bylo tak nějak jasné, že budou potřeba nové postavy. Děj se odehrává o 40 let později než děj předchozího filmu a přesouvá nás rovnou do druhé světové války. Žena se skupinou dětí se snaží ukrýt v nám známém domě na poloostrově, kam je přístup jenom v případě, že je zrovna odliv. Ano, nečeká je tam klid. Možná jen klid od válečné vřavy.

 To jste se lekli, co?

Místo, kde se skupina usadila, nevypadá na první pohled prokletě, ale přece jen je tohle Velká Británie, a každé prostředí zde vyznívá trochu nebezpečně, mlhavě, tak, že se děs může skrývat poměrně blízko. Ale asi je celkem jasné, že tady půjde o ženu v černém a o to, že děti a hlavně učitelka Eve (Phoebe Fox) mají poznat hrůzu. Především na učitelku Eve je zaměřeno a s ní procházíme jednotlivými děsivými scénami.

 Hrdina, který vše zachrání?

Nebo děsivými... Co si budeme povídat, tenhle film už je hlavně o tom, aby se zde vytvářel efekt děsu, ale bohužel už není o tom, aby zde byla budována atmosféra. Je to jednoduše dáno tím, že už víte, co máte čekat, ale také skutečností, že tenhle film není natočen tak zručně jako první díl, kde byla atmosféra velmi dobře udržována po celou dobu, a celou dobu jste měli pocit, že tohle je film, který vás dovede připoutat a zamrazit.

 Ta britská atmosféra...

„Žena v černém 2: Anděl smrti“ bohužel trpí problémem pokračování, kdy se tvůrci pokusí o to samé, jen s trochu jinými postavami, no ale nakonec zjistí, že ono je to pokaždé něco jiného a něco tomu chybí. Tohle je v podstatě japonský horor v anglickém prostředí, kde se hraje pouze na to, že některé ty scény jsou „skutečně děsivé“, ale popravdě jsou jen něčím, co je v hororu vidět pořád a trochu to nudí.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové, děti)


Přidat komentář