Zhong gui (1983)

60%
Trochu toho děsu z Hong Kongu.

Zhong gui

Hong Kong, 1983, 88 minut

 

Režie: Kuen Yeung

Scénář: Kamber Huang a Yee-Hung Lam

Hrají:

Norman Chu (Anthony Fang)

Phillip Ko (Chou Tang)

Maria Jo (Irene Chou)

Jung Wang (Doktor)

 

Na tenhle čínský snímek se chcete jednoduše podívat proto, že chcete vidět něco pěkně hnusného. A jsem si jistý, že tohle vám snímek „Zhong gui“ dá. Tento čínský kousek je v mezinárodní distribuci uváděn jako „Seeding of a Ghost“, což je docela hezký název a rozhodně si pod ním člověk dokáže na první pohled představit víc než pod tím originálním čínským.

Asi někoho vezme po hlavě.

I když nakonec ono ani to anglické moc nepomůže, abyste si udělali nějakou konkrétní představu o tom, co ve filmu „Zhong gui“ vlastně budete sledovat. A do jisté míry je to revenge film, kde jde o to, že se muž chce pomstít za smrt své nevěrné manželky. Ale vybere si k tomu trochu špatnou cestu. Je to cesta na temné straně, kdy dokonce využije pomoc magických sil.

Je libo tuhle hlavu?

A jakmile se do toho dostanou kouzla, začíná to být skutečně místy velmi hnusné. Jasně, ty triky nejsou dokonalé, přece jen je zde velmi specifická estetika své doby a možná i trochu nižšího rozpočtu, ale pokud dojde třeba na jedení a pití mozku, je to už skutečně síla. Tohle ne každý snadno rozdýchá, což je jeden z důvodů, proč snímek „Zhong gui“ dovede zaujmout. A je to i hlavní důvod.

Anebo mrtvolu?

Dějově není hongkongský horor „Zhong gui“ nijak převratný, jde spíše o to, co se tam děje a co všechno vidíme. Tohle není jen místy docela brutální podívaná, tohle je místy i podívaná celkem eroticky explicitní, i když rozhodně nečekejte porno. Ale sem tam je to velmi příjemně softcore, což mě v případě vybraných hereček stačilo. Ano, pokud máte slabost pro Asiatky, má film plusové body.

A ještě jednu hnusnou mrtvolu k tomu.

Hongkongský snímek „Zhong gui“ je určen pro fajnšmekry, kteří mají v hororu rádi brutalitu. A ta je tu prostě povedená. I když jsou některé triky trochu zastaralé, nic to nemění na tom, že to je vizuálně velmi strhující a velmi hnusná podívaná. A tohle se hororu „Zhong gui“ prostě musí nechat. I když není scenáristicky vyloženě silný, natočený je tak, aby vám to rozhodně něco dalo.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři, duchové)


Přidat komentář