Zipperface (1992)

70%
Vrah v celotělovém S/M latexovém obleku.

Zipperface

USA, 1992, 90 minut

 

Režie: Mansour Pourmand

Scénář: Barbara Bishop, Ralph Lucas, Mansour Pourmand a Mark Troy

Hrají:

Dona Adams (Lisa Ryder)

Jonathan Mandell (Michael Walker)

David Clover (Harry Shine)

Trisha Melynkov (Angela Harris)

 

Nemůžu si pomoct, ale tohle pro mě byl tak příjemný béčkový zážitek, že snímek prostě musím hodnotit vysoko. Jasně, že to není skvěle natočené, že to má svoje mouchy, a že jich je dost, a to včetně hereckých výkonů, ale tak nějak dohromady to vedlo k tomu, že jsem se u sledování snímku prostě bavil. „Zipperface“ je béčko, které se nebere moc vážně a má správnou atmosféru spíše než začátku 90. let, tak ještě let osmdesátých.

 Klasická žlutá páska.

Příběh je skoro jako vystřižený z nějakého staršího televizního seriálu, kterému se celkově zpracování hodně přibližuje. Máme zde detektivy, kteří se snaží o to, aby vyšetřili nějaké vraždy. A vlastně jednou vraždou se také začíná. Máme zde lehké dívky, které se snaží o to, aby se prokousaly dalším dnem, když po nich jde ale zákazník, který má ještě trochu jiné choutky.

 Sekyra na zdi by mohla pomoct.

Jasně, tím zákazníkem bude Zipperface, což je vlastně jenom chlápek, který si na sebe narval sadomaso kostým, v kterém zabíjí. Snímek se nám tak mění na téměř klasický slasher, který je ale natočený spíše v duchu trochu impotentního gialla. Impotentního proto, že v tomhle snímku je strašně slabá stránka jak násilná, kdy vraždy zde jsou, ale nijak explicitní, tak i stránka nahoty, která skoro chybí.

 Takového frajera prostě nechcete potkat v noci ve tmě.

I přesto jsem si ze sledování snímku odnášel příjemný pocit, protože herecké výkony a scénář, který se snaží být trochu chytřejší, mě jednoduše bavily. Není to sranda k popukání, to zase nemyslím, ale je to zábava v tom smyslu, jak je film naivní, ale přitom není úplně hloupý a třeba se vám nepodaří ani vraha hned odhalit, protože těch možností je hned od začátku několik, ač některé se zdají až příliš zjevné.

 Ona ho ale potkala.

Asi jsem ze snímku „Zipperface“ až trochu moc nadšený, ale pro mě je tohle béčkový poklad, na který jsem narazil náhodou a vlastně jen kvůli YouTube, kde je snímek ke sledování zdarma. Tady se ale sešla atmosféra doby, zajímavý antagonista a do toho prostě snaha natočit něco, co se nebude brát až tak vážně, ale co bude jako film fungovat. Skvěle jsem se bavil a to jsem nečekal.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář