Živí mrtví: Život plný utrpení

80%
"Živí mrtví" jsou jednou z nejlepších komiksových sérií, které u nás vycházejí. Jsem rád, že jsme se další knihy dočkali takhle brzy.

 

Živí mrtví: Život plný utrpení

Vydalo nakladatelství Crew, 2012, 299 Kč

 

Scénář: Robert Kirkman

Kresba: Charlie Adlard a Cliff Rathburn

 

Předchozí díl série, „Živí mrtví: Nejlepší obrana“ nás zanechal v rozdělaném příběhu, ale naštěstí čekání na další díl nebylo až tak strašně dlouhé. „Živí mrtví: Život plný utrpení“ přichází právě včas, abychom se dověděli o tom, jak vlastně dopadli Rick, Glenn a Michonne ve městě, které je řízeno Guvernérem, což je člověk, kterého byste nechtěli mít ani za dobrých časů za souseda. Robert Kirkman nám zase jednou předvedl, že v zombie světě nejsou ty největší zrůdy nemrtví, ale jsou to lidé sami. Jak jinak.

Obálka českého vydání komiksu Živí mrtví: Život plný utrpení.

Vzhledem k tomu, že Rick je v podstatě hlavní postavou, je pochopitelné, že nám pod Guvernérem nezemře, ale přece jen se k ostatním vrátí. Ale jak to bude s ostatními? Rick si své protrpí, protože Guvernér se ujistil, že bývalý policista už nebude moct používat svou pravou ruku jako dřív. Také těžko, když vám chybí celá dlaň. Přesto může vést plnohodnotný život. To znamená, že se mu podaří utéct.

Ukázka z českého vydání komiksu Živí mrtví: Život plný utrpení.

Vlastně bych řekl, že celé setkání s Guvernérem a jeho lidmi je zde řešeno překvapivě krátce a celkem jednoduše, což nezní úplně dobře. Chce se říct, že tady zůstává bublat něco pod povrchem, co někdy musí vykynout na světlo boží. Že bychom se s tím šílencem ještě měli někdy setkat? Ani bych se nedivil. Přece jen, je to pořád hororový zombie žánr, kde vstávání z mrtvých není nic tak světoborného. Rick se však prozatím vrací zpátky do věznice, kde by mohl najít trochu klidu.

Ukázka z českého vydání komiksu Živí mrtví: Život plný utrpení.

Jenže nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Robert Kirkman vytvořil svět, kde se může stát cokoli. Myslíte si, že najdete trochu klidu, ale hned za rohem na vás čeká další rána pod pás. Přijmete ji a jdete dál. Skoro by se zdálo, že komiks bude předvídatelný, ale můžete si být jisti, že jednotlivé zvraty, nové postavy, nové epizody přicházejí nečekaně a navíc s takovou silou, že vás to téměř pokaždé srazí do kolen. Může se stát skutečně cokoli. A když říkám cokoli, myslím opravdu cokoli. Myslíte si, že některá z postav nemůže zemřít? Rozhodně bych si tím nebyl tak jistý.

Ukázka z českého vydání komiksu Živí mrtví: Život plný utrpení.

Charlie Adlard pokračuje v kresbě, která komiksu dokonale sedí a společně s Kirkmanem a Rathburnem už se v současné době dostali přes stý díl série. Já jen doufám, že těch dílů bude co nejvíce a že budou stejně kvalitní, jako jsou jednotlivé sešity doposud. Stejně tak přeji Crew, aby se komiks dobře prodával, protože tahle série musí vycházet. Byla by neskutečná škoda, kdyby mělo vycházení přestat.

 

 

Komiks Živí mrtví: Život plný utrpení vydalo nakladatelství Crew – zakoupit.

Hodnocení: 80%

Hororové knihy (zombie, survival, komiks)


Přidat komentář