M.D.C. - Maschera di cera (1997)

70%
Italská variace na muzeum voskových figurín.

M.D.C. - Maschera di cera

Itálie, Francie, 1997, 98 minut

 

Režie: Sergio Stivaletti

Scénář: Dario Argento, Lucio Fulci, Daniele Stroppa a Sergio Stivaletti

Hrají:

Robert Hossein (Boris Volkoff)

Romina Mondello (Sonia Lafont)

Riccardo Serventi Longhi (Andrea Conversi)

Gabriella Giorgelli (Francesca)

 

Daiorvi Argentovi se líbila povídka Gastona Lerouxe, která se zaměřuje na muzeum voskových figurín. Tenhle svůj námět prezentoval Luciovi Fulcimu a ten se rozhodl, že „Vosková maska bude jeho dalším filmem. Napsal si k němu i scénář a pak bohužel zemřel. Projekt ale nezapadl a chopil se ho Sergio Stivaletti, jemuž se skutečně podařilo snímek dokončit.

 

Sergio Stivaletti se proslavil především speciálními efekty, kdy dělal na filmech jako „Dèmoni“ nebo Dellamorte Dellamore, což rozhodně nejsou nezapamatovatelné filmy, spíše naopak. A mohou se pochlubit skvělými triky, o tom žádná. A tak se dalo očekávat, že snímek „M.D.C. - Maschera di cera“ bude mít skvělou vizuální stránku. A té se skutečně nedá moc vytknout.

 

Na začátku mě trochu překvapilo, že první část děje se odehrává v roce 1900, následně se pak dění přesouvá o dvanáct let kupředu. Nemám nijak rád historické horory, ale pravda, tohle je zrovna období, které je zajímavé, tak proč ne. A nakonec to docela funguje, období mi nijak nevadilo. Ke všemu se do něj triková stránka velmi hodí, hlavně při záběrech na onu mechanickou ruku...

 

Jinak se snímek „M.D.C. - Maschera di cera“ vyznačuje především tím, že není úplně jasné, kdo je vrah, kdo na sobě má masku, nebo kdo ji nemá. Takže to má rozhodně prvky gialla, což je žánr, který mám rád. Ale možná chce být snímek „M.D.C. - Maschera di cera“ trochu něčím víc a sám se do sebe zamotává. Děj se zbytečně moc komplikuje, přitom je vlastně docela jednoduchý.

 

Italsko-francouzský snímek „M.D.C. - Maschera di cera“ stojí především na skvělé trikové stránce a tu je skutečně možné si užít. Sergio Stivaletti se zde vyřádil a jsou zde nádherné scény. A pak jsou zde takové scény, které spíše nudí, kde už si přejete, aby se to trochu posunulo. Ale pokud odhlédnu od tohoto, tak jsem si film užíval. Vizuálně je to skutečně zajímavá podívaná.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář