Zjevení (2012)

20%
Vyvolávat duchy se nevyplácí, o čemž se nás snaží přesvědčit hollywoodské hvězdičky.

Zjevení

The Apparition

USA, 2012, 83 minut

 

Režie: Todd Lincoln

Scénář: Todd Lincoln

Hrají:

Ashley Greene (Kelly)

Sebastian Stan (Ben)

Tom Felton (Patrick)

Julianna Guill (Lydia)

 

Domy hrůzy, anebo alespoň domy, kde straší, jsou v současné době asi nejoblíbenějším prostředím, kde se odehrávají většinou dva druhy hororů. Ten první je takový, že zde žije rodina, většinou se nově přistěhuje, a je nucena čelit teroru neznámých sil. Ve druhém případě se pak jedná o skupinu paranormálních vyšetřovatelů, kteří se vydávají za nějakou tou skvělou příležitostí, jak něčím ohromit, ale jediné, co objeví, je nepřeberné množství způsobů toho, jak paranormálně zemřít.

Neboj, já tě před tou zlou skříní ochráním.

Snímek „Zjevení“ je hororem, který se zaměřuje na první případ, i když v úvodních scénách to vypadá, že tu budeme mít nějaké ty paranormální vyšetřovatele, kdy navíc jeden má tvář Draca Malfoye. Ona se vůbec v tomhle filmu sešly tváře, které si udělaly trochu jméno v komerčních trhácích poslední doby. Ashley Green je známá hlavně z „Twilight“ ságy, Tom Felton samozřejmě z „Harryho Pottera“ a Sebastian Stan se objevil v obou filmech s Captainem Americou. Asi všichni tři chtějí vylézt ze škatulky a zkusit něco jiného. Tohle není dobrá cesta.

Co tam dělá Jirka Mádl?

„Zjevení“ má celkem jednoduchý děj. Dvojice žije v domě, o který se stará, spíš než cokoli jiného, když se najednou začnou dít nějaké divné věci, které postupně už nejdou vysvětlit jako něco, co je přirozené. A tak se Kelly a Ben stále více propadají do tenat entity, která chce jejich strach, chce jejich temné pocity a nakonec chce i jejich těla. Tak nějak trochu klasická linie, která je ozvláštněna tím, že Ben má asi celkem dost společného s tím, že ona entita byla vyvolána.

Tohle nebude její přítel.

Snímek nevyniká scénářem a v konečném důsledku ani nevyniká ničím jiným. Je to celkem obyčejný kousek o strašení, který má jen několik celkem ucházejících scén, které se vám mohou vrýt do paměti. Jednou z těch scén je výborná s prostěradlem, kde jsem skutečně měl pocit, že tvůrci nějaké ty nápady měli. Jenže tím to tak nějak hasne a zbytek filmu je až nesmírně obyčejný. Nevyniká ničím, naopak se ještě sám snaží ubýt příšernými dialogy a velmi špatnými hereckými výkony.

Kdo to asi přišel? Harry Potter, Captain America nebo Bella?

„Zjevení“ samo o sobě není vůbec žádné zjevení. Naprosto klasický horor současné produkce, který doufá, že pár oblíbených hvězdiček potáhne, jenže ony to nezachrání, když je to celé špatně. Tohle je film, který věří, že děsivé scény samy o sobě zajistí, že se bude divák bát, ale když zde není potřebná gradace, když zde není stavba jednotlivých scén, nemůže to prostě dopadnout dobře. Tohle je jen všechno vysypané na sebe bez ladu a skladu.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové, béčka)


Přidat komentář