Zmije útočí (2008)

20%
Trochu nudný zmijí útok.

Zmije útočí

Vipers

USA, Kanada, 2008, 95 minut

 

Režie: Bill Corcoran

Scénář: Brian Katkin

Hrají:

Tara Reid (Nicky Swift)

Jonathan Scarfe (Cal Taylor)

Corbin Bernsen (Burton)

Genevieve Buechner (Maggie Martin)

 

I když by se dal název snímku přeložit jenom jako „Zmije“, tak se čeští distributoři rozhodli, že ještě o něco zajímavější bude, když se snímek bude jmenovat „Zmije útočí“, asi aby bylo jasné, že tohle nebude nějaká romantická komedie. Ale možná bylo snahou i to, aby se vyhnuli zpodobněním s televizním seriálem „Zmije“, který byl ve skutečnosti o jednom vymakaném autu.

 Při filmu se takhle taky možná budete tvářit.

„Zmije útočí“ je tedy snímek o tom, jak to dopadne, když máte v terárku hodně nebezpečné hady, kterým se podaří uniknout. Samozřejmě, že ty hady jste nechovali proto, že máte rádi nebezpečí a necháváte schválně terárko trochu pootevřené, ale chovali jste je proto, že jste na nich experimentovali. Pro jistotu jste je pak udělali fakt hodně agresivní, aby se s nimi nedalo jen tak snadno vypořádat.

 Taře to tu docela sekne.

K experimentům sice docházelo na odlehlém ostrově v Pacifiku, ale to zmijím nějak moc nezabrání, aby se dostaly do civilizace a ohrožovaly zde skupinu lidí okolo Tary Reid, která si ještě s některými členy rodiny potřebuje vyřešit problematické vztahy. Proti Taře jako herečce celkem nic nemám, i když se mi nikdy moc nelíbila, ale „Zmije útočí“ přece jen nejsou „Sharknado“ a nejsou ani trochu zábavné.

 Žen je dostatek.

Na snímku je pozitivní jen jedno, Jsou zde asi dvě hodně nepříjemné scény, které fungují i ve chvíli, kdy jsou všechny zmije digitální. První je scéna, kdy se hadi dostávají pod deku nahé ženy, která si myslí, že ji chce její milý uspokojit. Ten se zatím sprchuje a nic netuší. Je to celkem gory a funguje to. Druhá scéna je zakousnutí hada do krku. To na mě zafunguje asi vždycky. Bohužel tím jsem skončil s výčtem toho, co je na filmu dobré, nic dalšího zde už nenajdete.

 Zmije jsou bohužel digitální.

„Zmije útočí“ jsou sice béčkový film, ale je to film tragicky špatný, který není zábavný a který má jen pár scén, kvůli nimž stojí za to se na něj podívat. Herci jsou tradičně unylí a s jejich výkony se film rozhodně nikam neposouvá. Digitální zmije pak už všechno jen pohřbívají pod nános nudného balastu, jenž je ve většině scén obsažen, aby se to trochu natáhlo.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář