Zombex (2013)

5%
Zombie žánr není mrtvý, i když se to tenhle snímek snaží dokázat sebevíc.

Zombex

USA, 2013, 81 minut

 

Režie: Jesse Dayton

Scénář: Jesse Dayton

Hrají:

Lew Temple (Aldous Huxley)

David Christopher (Charlie Thibideaux)

Malcolm McDowell (Dr. Soulis)

Sid Haig (Velitel)

Corey Feldman (Dr. Jamison)

 

Když se podíváte jen na to, jaké je obsazení, skoro byste si i mohli myslet, že tohle bude celkem ucházející béčko, ale mám pocit, že takhle špatný film s Malcolmem McDowellem jsem ještě neviděl. O to více zamrzí, že je to celé zasazeno do žánru zombie, který mám tak rád. Takový film ale neměl vzniknout, protože s sebou nepřináší naprosto nic a je schopen vás také pořádně naštvat. Jednoduše proto, že se na to nedá moc dobře koukat.

 Že by pořádná střílečka?

Co nového může snímek v zombie žánru přinést? Tak tenhle rozhodně nic. Je to prostě film, kde najednou došlo k tomu, že se objevují nemrtví, nejlépe rovnou mez vašimi blízkými. Vzhledem k tomu, že se zde opravdu hodně mluví o jedné farmaceutické společnosti, asi je celkem jasné, odkud vane vítr a kde bude příčina celé nákazy. Jasně, že v tom mají pracky lidé, to se dalo čekat.

 Toho už nezachrání.

Sledujeme jednoho frajera a jednoho naštvaného rozhlasového reportéra, kteří se musejí dát dohromady, aby přežili. Kromě toho, že se musejí starat o sebe a také o dvě vyprsené slečny, jejich snaha míří také směrem zjistit, kdo za tím vším je a něco s tím udělat. Samozřejmě se jim to daří, i když cesta, která k tomu vede, je pro diváka jednoduše utrpením, a to hned ve více směrech.

 Podívat se na tenhle obrázek je větší zážitek, než zhlédnout celý film.

Kromě toho, že jsou hlavní herečtí představitelé otřesní a nedá se na ně moc koukat – nezachraňují to ani známá jména, která nemají dost prostoru – zároveň je film špatný z technického hlediska. Takhle blbě natočený film se prostě jen tak nevidí. Kromě toho, že místy je tu naprosto otřesná práce se světlem, jsou to hlavně digitální triky, které jsou tak mimo, že ani nemůžete věřit tomu, že „Zombex“ šlo ven. Skoro mám pocit, že v Malování by se daly udělat trochu lepší efekty, kdyby měl člověk trpělivost.

 Ostrá holka.

„Zombex“ je přesně takovým filmem, který je důvodem pro to, že se zombie žánr stává, nebo je obecně chápán jako něco podřadného, něco, co už tu je, bylo, ale nebude, protože se to vyčerpalo. Podle mě se žánr nevyčerpal, jen tvůrci se prostě nesnaží a jde jim jen o to, natočit cokoli, kde se objeví zombie. Pak to dopadá tímhle utrpením, které nezachrání ani přítomnost velmi zajímavých jmen v hereckém obsazení.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (zombie, béčka, survival, vědci)


Přidat komentář