Zombi 3 (1988)

5%
"Pokračování" italské klasiky, které se ale ani trochu nepovedlo.

Zombi 3

Itálie, 1988, 95 minut

 

Režie: Lucio Fulci, Claudio Fragasso a Bruno Mattei

Scénář: Rossella Drudi a Claudio Fragasso

Hrají:

Deran Sarafian (Kenny)

Beatrice Ring (Patricia)

Ottaviano Dell'Acqua (Roger)

Massimo Vanni (Bo)

 

Titul je přece jen celkem slibný, protože by se mohlo zdát, že se bude jednat o snímek, který navazuje na Fulciho klasiku Zombi 2, což je prostě jeden z nejlepších zombie hororů z italské produkce. Docela by tomu nasvědčovala i skutečnost, že je Fulci uveden jako jeden z režisérů. Bohužel v konečném důsledku je tohle něco, na co se ani moc koukat nechcete, protože to má z Fulciho minimum a naopak z Matteie maximum.

 Je mrtvý? Člověk si nemůže být jistý.

Lucio Fulci byl mužem, který začal snímek točit a údajně se uvádí, že natočil až 70 minut materiálu, který však nebyl z velké části použit. Uvádí se pak i několik důvodů, pro které z natáčení „Zombi 3“ odešel. Tím oficiálním důvodem je skutečnost, že ho natolik trápily zdravotní problémy spojené s pobytem na Filipínách během filmování, že prostě nemohl horor dokončit. Méně oficiální je pak verze, že už měl dost změn ve scénáři a raději se na to vykašlal.

 Smrtící delegace?

I když by se mohlo zdát, že Bruno Mattei přišel v podstatě k hotovému a udělal jen pár dotáček, je nakonec většina filmu jeho. A jedná se nikoli o zombie horor, ale o akční film se sci-fi prvky a něčím, co by se dalo nazvat jako zombie nákazou, která se mezi postavami šíří jako nekróza. Mattei udělal ze snímku klasický trash film, kde jsou špatné herecké výkony, strašné scény a celkově režie, která je krutě opovrženíhodná, což je u Matteie celkem obvyklý fakt.

 Co to asi přejeli?

Snímek se točí kolem toho, že na jednom ostrově dojde k úniku nákazy během jedné vojenské akce, která sice skončí zdárně, ale je také rozstřelena nádoba s nebezpečnou látkou. Pak už jde opravdu jen o to, kdo se nakazí a kdo nikoli. Film má i nějaké to gore, ale v podstatě není o čem mluvit. Nekvalitní obraz a obecně nekvalitní přístup k natáčení vedou k tomu, že ani ty hnusné scény nevyzní hnusně, ale jednoduše špatně.

 To bude bolet.

„Zombi 3“ je jeden z těch filmů, na které se prostě špatně kouká. Mám rád filmy v podstatě jakéhokoli žánru, ale když je to jen takové plácání se na místě bez toho, aby ve filmu bylo cokoli, co člověka zaujme, tak v tom případě jsem nespokojený i s těmi filmy, u kterých většinou vím, co očekávat. Tady nemá smysl očekávat nic, protože nic nedostanete. Otázkou zůstává, jestli by to dopadlo lépe, kdyby Fulci setrval u kormidla.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář