Zombie eXs (2012)

40%
Když se rozejdete s holkou, raději si dejte pozor na to, co pije.

Zombie eXs

USA, 2012, 100 minut

 

Režie: George Smith

Scénář: Jean Cohen a George Smith

Hrají:

Alex Hammel-Shaver (Zach)

Madison Hart (Lilly)

Scott Keebler (Dan)

Kendall Valerio (Felecia)

 

„Zombie bejvalky“ by byl docela dobrý český název, který – podobně jako ten originální anglický – poměrně jasně evokuje, že tohle nebude příliš vážně se beroucí zombie horor, ale naopak komedie. Jestli jsem si někdy stěžoval na to, že jsem dlouho nějakou zombie komedii neviděl, tak léto 2014 bylo rozhodně období, kdy jsem tohle bohatě dohnal. A dá se říct, že jsem to s nimi možná až přehnal.

 Ty už ses zase rozešel?

Problém se snímkem „Zombie eXs“ může být hned v tom, že je to na první pohled snímek amatérský, který nemá nijak zvlášť dobrou kameru, ale co víc, nemá ani dobré herce, kteří jsou prostě otravní. O nějakém správném světle se mluvit ani nedá, zvuková složka celkem ujde, alespoň vás většinou neruší, sem tam překvapí celkem dobré, přirozené zvuky, anebo alespoň zvuky dobře namixované.

 Mezi zombie jsou i muži...

Příběh není nijak zásadně nápaditý. Zach je kluk, co má očividně problémy se vztahy, protože ho sledujeme hned ve chvíli, kdy jeden končí. Popravdě, vzhledem k tomu, jaké je to hovado, se ani není moc čemu divit, více je překvapivé pozdější zjištění, že většinou nebyl na vině rozchodu on. Hlavní však zůstává, že jeho ex – a je jich docela dost – se v jednu chvíli sejdou na jednom místě a najednou se o sobě doví, že všechny chodily se stejným chlapem. To samo o sobě je dost blbé, ale ještě horší je fakt, že všechny nějak moc pijí vodu specifické značky.

 S touhle chodil?

Snímek se většinou odehrává ve velmi tmavém prostředí, což je právě problém nedostatečného osvětlení, které by film rozhodně potřeboval. Většinu doby sledujeme, jak se hlavní trojice, potažmo dvojice snaží uniknout před rozběsněnými zombie. V ty se nemění jen bývalky, ale také další osoby, které se napily oné lahvové tekutiny. O nějaké atmosféře se můžeme jen dohadovat, stejně tak chybí i pro zombie poměrně typické gore, jež je zde realizováno ve velmi omezené míře, klasické triky jsou nahrazeny spíše digitálními. To je škoda.

 A s těmi taky???

„Zombie eXs“ je snímek, který vám sice může vadit, protože nevypadá na první pohled hezky, může vám vadit proto, že jsou zde postavy, které jsou více než protivné, ale na druhou stranu se mu nemůže vzít, že jsou zde momenty, které jsou docela nápadité, vtipné a sem tam se objeví scéna, která ve vás vyvolá alespoň něco. Podprůměr, ale mnohem snesitelnější, než jsem čekal.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář