Zombie Killers: Elephant's Graveyard (2015)

50%
A zase jeden zombie film, který si alespoň na průměr sáhne.

Zombie Killers: Elephant's Graveyard

USA, 2015, 104 minut

 

Režie: Harrison Smith

Scénář: David Agnew Penn a Harrison Smith

Hrají:

Mischa Barton (Toni)

Billy Zane (Seiler)

Dee Wallace (Sharon Sommers)

Felissa Rose (Lia)

 

Já mám asi opravdu hodně rád zombie filmy, protože snímek „Zombie Killers: Elephant's Graveyard“ se mi prostě líbil. Zapůsobil na mě celkem dobře, i když nebudu mluvit o tom, že se jedná o nějakou pecku. Ona to pecka není, i v konečném hodnocení je to průměr, ale já jsem tak nějak dostal to, co jsem očekával. Béčkový film, který si na nic moc nehraje, což někdy prostě potěší.

 Ty vole, já si vzal tu paintballovou.

V první řadě jsem byl rád, že jsem viděl na soupisce herců několik málo známých jmen. Mischa Barton se mi ještě pod kůži nedostala, ale Dee Wallace už celkem ano, i když tady je na ní hodně vidět, jak zestárla – i když ono je to dáno i rolí. Nejvíc mě ale nakonec potěšil Billy Zane, který si střihl výborného drsňáka, jenž se nebojí střelit zombíka zblízka pěkně do hlavy a ostatním ukázat, kdo je tady alfa samec.

 Cool záběr.

Billy Zane je prostě ozdoba tohoto filmu, který jinak moc zaujmout nemusí. Jedná se o celkem jednoduchý příběh o tom, že za plotem existuje ohrada, kde si lidé žijí... no, v klidu to úplně není, protože jsou zde náboženští fanatici. To ale nevadí, protože je zde i skupinka borců, kteří si sem tam jdou zastřílet. Takoví moderní lovci na čtyřkolkách, kteří nebaží po vysoké, ale zaměřují se na nemrtvé.

 Tak proč to vůbec zvedá?

Samozřejmě, že tady jde hlavně o ten rozkol, ke kterému v osadě dochází, ale také o to, že s těmi zombíky to začne být trochu drsné. Film nepřináší v rámci žánru něco moc objevného, konec mě už v podstatě nezajímal, ale ta cesta, která k tomu vedla, mě bavila, což mi stačilo. Je zde pár dobrý postav, pár dobrých momentů, ale není toho tolik, aby se to dostalo dál než na avizovaný průměr.

 Billy Zane tady vypadá sakra dobře.

„Zombie Killers: Elephant's Graveyard“ je jednoduše film pro ty, kteří mají rádi zombie, nevadí jim digitální krev a digitální headshoty, mají rádi Billyho Zana a snesou příběh, který v sobě nemá moc nového. A to „Zombie Killers: Elephant's Graveyard“ prostě nemá. Skoro jsem si i říkal, že je škoda, že situace ve vesnici není víc vygradovaná i bez nemrtvých, mohlo by to být o něco silnější a poutavější.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář