Zombie Movie (2010)

55%
Český amatérský zombie film, který trikově vůbec nevypadá amatérsky.

Zombie Movie

Česká republika, 2010, 45 minut

 

Režie: George Pinkava, Ondřej Javora a Martin Kaňůrek

Scénář: George Pinkava, Ondřej Javora a Martin Kaňůrek

Hrají:

Martin Huňař

Aneta Sládková

Martin Kaňůrek

 

Když jsem zjistil, že existuje film s takto prozaickým názvem, že se jedná o český film a já jsem o něm doposud nevěděl, docela jsem se zhrozil, protože mi přece jen ještě trochu chybí přehled o tom, co u nás vznikalo, i když je to tedy na amatérské úrovni. Tohle je studentský film, který dalo dohromady pár nadšených kluků a jejich kamarádů a kamarádek. A je to na něm znát. Ale překvapivě to až tolik nevadí.

 Naši hrdinové.

Jak název nejen napovídá, ale jasně říká, jedná se o snímek, který se zaměřuje na zombie, nebo teda alespoň na něco, co by takové mohlo být. Je vidět, že klukům a dívkám šlo hlavně o to, aby představili snímek, který bude zajímavý a který bude fungovat v oblasti trikové, ale nikoli tolik v oblasti masek. Je ale fakt, že na tohle už prostě nemohli být peníze a ani to nebylo předmětem natočení filmu.

 Zombie film a probuzení v nemocnici? Nečekané.

Film „Zombie Movie“ nemá příliš podařený scénář. No, co si budeme povídat, není to scénář skoro žádný. Na svět se řítí meteorit, který dopadne tentokrát do české kotliny. Má za následek nákazu, která se šíří. Hlavní dvojice se snaží unikat, ale během toho zjišťuje děsivou pravdu. Musím uznat, že na konci je pak scénář trochu originální a celé vysvětlení je i docela funkční, ale celková cesta k  finále není scenáristicky nějak moc podařená.

 Digitální vrtulník?

Co na filmu ale zaujme, to jsou rozhodně digitální triky, které jsou na tak mladé tvůrce a na tak malou produkci místy až neskutečné. Dokonce i ten jeden headshot tu vypadá tak skvěle, až se mi tomu ani nechtělo věřit. V tomhle směru pak má smysl podobné filmy natáčet a ukázat, že je možné vytvořit něco, co vypadá dobře a člověk k tomu nepotřebuje hromadu peněz. Jen to zkusit a mít sílu to dokončit. A mít taky dost přátel.

 Skvělý headshot.

Chlapci a děvčata vytvořili snímek, který není skvělý, ale který má rozhodně ambice na to, aby se jeho tvůrci stali někým, kdo bude pokračovat v zajímavé práci. A myslím, že by jejich práce mohla stát za to. „Zombie Movie“ je snímek, který může nadchnout, ale také nemusí. Jde o to, jak se na žánr díváte a jak dáte šanci amatérskému filmu. Tenhle si šanci rozhodně zaslouží.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář