Zombieworld (2015)

20%
Povídkový film se zombíky. No, nic moc.

Zombieworld

USA, 2015, 100 minut

 

Režie: Jesse Baget, Adrián Cardona, Rafa Dengrá, Luke Guidici, Phil Haine, Peter Horn, Jared Marshall, Cameron McCulloch, David Muñoz, Adam O'Brien, Zachary Ramelan, Paul Shrimpton, Vedran Marjanovic Wekster a Tommy Woodard

Scénář: Stefania Moscato, Peter Horn, Jared Marshall, David Muñoz, Adrián Cardona, Vedran Marjanovic Wekster, Jonathan Brown, Tommy Woodard, Cameron McCulloch, Zachary Ramelan, Raven Cousens, Paul Shrimpton, Graham Taylor, Alex Chandon, Luke Guidici, Adam O'Brien, José María Angorrilla, Eva Ayats a Rafa Dengrá

Hrají:

Bill Oberst Jr.

Kevin Allen-Bicknell

José María Angorrilla

Roy Aralios

 

Co bychom mohli natočit, aby to všechny zaujalo? Tak nejlepší bude, pokud natočíme zombie horor, ale nenatočíme ho klasickým způsobem, ale pustíme se do toho, že cílem bude povídkový film, který se bude skládat z jednotlivých povídek, jež budou geniálně propojeny tím, že tam budou vystupovat zombie. No není to skvělý nápad? Ještě vezmeme spoustu tvůrců, kteří toho zatím moc nedokázali.

 Svět plný krasavců.

Ne, tak na první pohled je skvělé, že se tvůrci snaží navzájem podporovat a chtějí vytvořit něco, co po sobě zanechají a kde o sobě dají vědět. Jenže když už se do něčeho takového pustím, tak to prostě chce alespoň koncepci, nebo něco. Když se na tohle podíváte, budete mít pocit, že koncepce naprosto žádná nebyla a vy jen sledujete to, co někoho napadlo a pak to provázal s ostatními, a to opravdu jen prostřednictvím těch zombie.

 Tě roztrhnu vejpůl!

Film se skládá z několika segmentů, které nejsou nijak dobře uvedeny, prostě se jen prostřídávají. Jedná se o krátké povídky, nebo spíše scénky, ke kterým došlo ve chvíli, kdy svět zase jednou doplatil na zombie apokalypsu. Máme tu hned na začátku nějakého toho Zombie Santu, milujícího manžela, který se má vrátit z práce, a nějaké další postavy, které vás prostě nevytrhnou.

 Pořádný masakr.

Některé scénky jsou celkem úsměvné, jiné vás nechají naprosto chladnými. Tohle je prostě ukázka toho, že jsou zde další lidé, kteří se chtějí prosadit ve světě hororu anebo prostě chtějí natočit nějaký filmeček, jenom proto, aby něco natočili. Bohužel je v tomhle opravdu málo talentů, od kterých bych očekával, že by se mohli v budoucnu nějak více prosadit. Ale třeba se mýlím.

 Hezká kostřička.

„Zombieworld“ je další ukázkou toho, že zombie žánr by se mohl jevit jako vyčerpaný. A podle toho také vypadá. Pořád si sice myslím, že ty dobré příběhy tam skutečně jsou, ale tímhle způsobem se ven nedostanou. Jako rozehra pro něco lepšího se tohle dá brát, ale jako celek na mě film vůbec nezapůsobil a vzpomněl jsem si na „Pionýry hororu“, kteří sice nejsou jen o zombie, ale kvalitativně jsou výrazně lepší, ač také amatérští.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář