Zomblies (2010)

60%
Další zombie kousek a není vyloženě tragický.

Zomblies

Velká Británie, 2010, 50 minut

 

Režie: David M. Reynolds

Scénář: David M. Reynolds

Hrají: David M. Reynolds, Lauren Shein, Christopher Dane

 

Někdy stačí jenom rychlovka. A přesně takový je snímek „Zomblies“, který nemá časové parametry celovečerního filmu, ale spíše snímku krátkometrážního, ale to nic nemění na tom, že i za tu tři čtvrtě hodinu dovede zaujmout. Tedy alespoň v případě, pokud vám nevadí spíše béčkové filmy, stejně jako se vám ještě neomrzely zombie, kterých je v hororu posledních let přece jen trochu moc.

 Plive zubní pastu?

Snímek „Zomblies“ má na svědomí David M. Reynolds, který se zatím nijak výrazněji neprosadil a dál si točí spíše kratší filmy. A zombie ho podle všeho dál zajímají, protože se svým příspěvkem podílel na povídkovém filmu „Ultimate Zombie Feast“, který byl natočen v roce 2020. Jsem docela zvědavý, jestli se tenhle tvůrce víc uchytí, protože s nízkým rozpočtem dovede docela dobře pracovat.

 Parádní vodní komando.

Snímek „Zomblies“ jako kdyby vycházel z takové klasiky, jako je „28 dní poté“, kdy přebírá nejen zombie, jež jsou spíše rychlé, ale především pak skutečnost, že je zaměřeno na skupinu lidí, která by měla být nejschopnější v boji s kýmkoli, tedy potažmo i se zombies. Ano jedná se o vojáky. Právě skupinu rangerů sledujeme, jak se zpoza Zdi snaží zachránit jednoho nováčka.

 Bude se střílet.

Film „Zomblies“ nemá nijak rozsáhlý scénář, těch dialogů je v něm skutečně minimum. Ale ono o dialogy nejde, jde především o akci, a tu se daří servírovat dobře, a to v podstatě celou třičtvrtě hodinu, kterou budete film sledovat. Jasně, vizuál je hodně levný, ale to nevadí, protože ono to prostě jede, a to od začátku do konce. Sympatické je i to, že se tvůrci nebáli gore.

 Významný pohled do dáli.

Britský snímek „Zomblies“ je sice krátký, ale za čtyřicet pět minut vás dovede chytnout. Jasně, nesmíte mít tak vysoké nároky na technické provedení, také vám nesmí vadit sem tam možná trochu nesympatičtí herci, ale nic to nemění na tom, že film „Zomblies“ vás zvládne strhnout. Jednoduchý příběh, který ale jeden a funguje. Něco, co jsem od levného zombie filmu nečekal.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář