Zoombies (2016)

30%
Zvířátka se nám trochu utrhla ze řetězu.

Zoombies

USA, 2016, 87 minut

 

Režie: Glenn Miller

Scénář: Scotty Mullen

Hrají:

Ione Butler (Lizzy)

Andrew Asper (Gage)

LaLa Nestor (Thea)

Kim Nielsen (Dr. Ellen Rogers)

 

O tom, že do zombie žánru je těžké přinést něco nového, se už asi nemá cenu zmiňovat, to je celkem dané. Přesto se tvůrci filmu „Zoombies“ rozhodli, že něco nového zkusí. O co se pokusili v tomhle případě, je jednoduše to, že všechny zombies, které se zde objeví, budou zvířata. Odtud také název „Zoombies“, který odkazuje i na to, kde se děj tohoto snímku odehrává.

 Zlá gorilka!

Ano, jsme v zoologické zahradě, která se má velmi brzy otevírat. Teď jsme ale na soukromé prohlídce, která byla určena pouze skupině vyvolených stážistů, jež si mají zažít jeden hezký den. Začíná to trochu připomínat „Jurský park“? A to jsem ještě ani nezmínil to, že v areálu je i vědecká laboratoř, kde dělají experimenty na zvířatech. Ale buďte v klidu, tohle jsou zvířata digitální.

 Hodná koalka!

Jenže i ta digitální zvířátka dovedou nadělat pořádný bordel, a je naprosto jedno, jak blbě vypadají. Začíná to opět jednou opicí, která si prokouše cestu až na svobodu a během toho dokáže nakazit snad každého. Ale ještě že je zde žena, která je v podstatě něco jako správce parku, i když její kvalifikace je o hodně vyšší. Ta kvalifikace je samozřejmě nezbytná k tomu, aby mohlo vůbec být nějaké finále.

 Nasraná opička.

Snímek „Zoombies“ si jede podle klasických béčkových klišé a jediné, co ho trochu povznáší, je gore, které je jednoduše dobré. Místy ani není digitální, což je ještě lepší. Triky jsou to, co snímek sráží na zem, protože digitální zvířata jsou zde skutečně příšerná, hlavně gorila, která má důležitou úlohu, je otřesná od prvního zjevení se. Ne, není ani trochu roztomilá, ani děsivá, jen prostě hnusná.

 Plakát lepší než film.

„Zoombies“ je snímek, kterému chybí více humoru na to, aby byl skutečně zábavný, je málo akční na to, aby vás dovedl strhnout, má klasické klišovité postavy, ale co je naprosto nejhorší, to je skutečnost, že ani potenciál zombie zvířat nebyl využit. Prostě jsou to jen zvířata, která se kymácí a mají divné oči, jinak na nich není vůbec nic. A stejně tak není vůbec nic na filmu, v kterém se ukazují.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (zombie, béčka, zvířata)


Přidat komentář