Žraločí invaze (2012)

60%
Béčko, které mě bavilo. Nenadchlo, ale bavilo.

Žraločí invaze

Bait

Austrálie, Singapur, 2012, 88 minut

 

Režie: Kimble Rendall

Scénář: Shayne Armstrong, Duncan Kennedy, John Kim, Shane Krause, Justin Monjo a Russell Mulcahy

Hrají:

Richard Brancatisano (Rory)

Xavier Samuel (Josh)

Chris Betts (Lockie)

Sharni Vinson (Tina)

 

„Bait“ je v angličtině návnada, a co si budeme povídat, i v češtině by to byl docela dobrý název, protože tohle prostě k filmu sedí a jen to podtrhává jeho béčkovost, která je dovedena téměř k dokonalosti v jedné podstatné scéně, díky které se některým lidem podaří zachránit. Před čím? Tak nějak očekávaně pře žralokem. A kde se jim ta záchrana podaří? Tak nějak méně očekávaně v obchodním domě.

 Regály jsou jejich útočištěm.

Ano, slyšíte správně. Jsme v obchodním domě a seznamujeme se s postavami. Jsou zde nějací majitelé, nějací zaměstnanci, co dělají na kasách a mezi regály srovnávají zboží, ale je zde třeba i zloděj a také nějací náhodní lidé, kteří přišli nakoupit. Když pak k TOMU dojde. Obchodní dům se zaplaví vodou. Přišla totiž tsunami. To se stát může. Jenže s tsunami přišlo ještě něco dalšího.

 Hlavně se nepotopit.

Ano, v obchodním domě je žralok, který má hlad. Lidé zde mezi sebou mají nějaké vztahy, ať už dočasné, anebo minulé, kdy je potřeba vyřešit si nějaké křivdy a bolesti na srdci. Jak nám totiž ukázala úvodní scéna filmu, hlavní hrdina Josh byl u toho, když zemřel bratr jeho tehdejší přítelkyně. Jako záchranář si to vyčítal. Vztah se rozpadl, ale skoro to vypadá, že žralok je zase chce dát dohromady.

 Ve vodě je rybička.

Samozřejmě, že ta zápletka je pořádně ujetá, ale je dobře ujetá a jsou zde dobré postavy, které vás dostanou skrz survival, kde jde skutečně jen o to, jak přežít proti žralokovi, který pluje mezi regály. Tohle prostě zní jako pěkné béčko a tvůrcům se docela podařilo z toho dobré béčko udělat, a to mimo jiné i proto, že zde není žralok vždy jen digitální, ale sem tam se objeví i nějaká ta loutka. Vypadá to docela dobře. Bohužel digitální žralok převažuje.

 Ale někdo si s ní umí poradit.

Snímek „Žraločí invaze“ není tak odlehčený a tak vtipný, v jaký jsem z počátku doufal. Přece jen se místy bere až příliš vážně, ale na druhou stranu se mu musí nechat, že z celkem pitomého nápadu udělali tvůrci film, který nenudí, který není zbytečně přitažený za vlasy, a který je vlastně místy docela napínavý. Odhoďte logiku stranou a snímek „Žraločí invaze“ si užijete.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář