Ztracena v pustině (2010)

20%
Remake staršího filmu, který je tak nějak bez nápadu.

Ztracena v pustině

And Soon the Darkness

USA, Argentina, Francie, 2010, 91 minut

 

Režie: Marcos Efron

Scénář: Jennifer Derwingson a Marcos Efron podle původního scénáře Briana Clemense a

Terryho Nationa

Hrají:

Amber Heard (Stephanie)

Odette Annable (Ellie)

Karl Urban (Michael)

Adriana Barraza (Rosamaria)

 

Nějak si nemůžu pomoct, ale na tom filmu není nic, co by bylo skutečně zajímavé. Nejsou zde špatní herci, respektive jsou zde jména, která jsou relativně známá, přece jen se z velké míry jedná o americkou produkci, ač se děj odehrává v Argentině, ale ani nějaké o známější jméno nebo celkem oblíbený obličej, což v případě Karla Urbana platí, nezaručí, že bude snímek nějak extra zajímavý.

Kamarádky na tripu.

Základem je příběh, který vychází ze stejnojmenného filmu, který byl natočen ve Velké Británii v roce 1970. Tedy snímek se jmenuje „And Soon the Darkness“, protože do české distribuce nikdy nešel, i když na Slovensko si film cestu našel a byl tam uváděn jako „A čoskoro príde tma“. Nová, americká verze je česky uváděna jako „Ztracena v pustině“, což je asi bližší ději, ale takové zbytečně doslovné.

Takové dvě obyčejné americké holky.

O co tedy jde. V původním filmu se dvě kamarádky vydávají na francouzský venkov, v nové verzi filmu, kterou zde recenzuji, se vydávají do Argentiny. Stephanie (Amber Heard) a Ellie (Odette Annable) míří do Argentiny proto, aby si ji projely na kolech. Hezké, ale vlastně to vypadá, že sem přišly flámovat, tedy minimálně Ellie, která se hned spustí s krásným (podle ní) cizincem.

Ještě že je tam Karl Urban.

Cizinec se ukáže tak trochu násilníkem a v podstatě to vypadá, že by se mu zachtělo Ellie znásilnit, ale je tu Stephanie, která ji zachrání. Jenže druhý den se trochu pohádají, na chvíli se rozdělí, a Stephanie nakonec zjišťuje, že Ellie někam zmizela. Že by se tkání s nadrženým Argentincem mělo ještě mít dohru? Skoro to tak vypadá. Stephanie se vydává na záchranou misi, kdy ji pomáhá Michael (Karl Urban).

Místní policajt je drsňák.

Americko-argentinsko-francouzský snímek „Ztracena v pustině“ je od začátku strašně předvídatelný a je vám hned jasné, kdo tu bude za hajzla, kdo ne. Máte tak nějak jasnou představu o tom, jak to bude probíhat, ale přitom je to neskutečně roztahané a nijak moc rychle to nesměřuje kupředu, což se snaží vynahradit posledních asi 20 minut, kdy je tempo najednou zběsilé. Film to ale nezachrání.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář