2 Jennifer (2016)

10%
Pokračování, které si mohli odpustit.

2 Jennifer

USA, 2016, 83 minut

 

Režie: Hunter Johnson

Scénář: James Cullen Bressack a Hunter Johnson

Hrají:

Hunter Johnson (Spencer)

David Coupe (Mack)

Lara Jean Mummert (Jennifer)

Felissa Rose (Jennifer Smith)

 

V roce 2013 vznikl snímek To Jennifer, který natočil James Cullen Bressack. V roce 2016 přišel Hunter Johnson, který se rozhodl, že natočí pokračování tohoto filmu, které bude vtipně nazváno „2 Jennifer“. Původní film neoplývá příliš velkou kvalitou a tak nějak se dá čekat, že kvality pokračování nebudou o nic lepší než v případě snímku To Jennifer. Finální hodnocení mluví samo za sebe.

 Cool poster nestačí.

Hunter Johnson samozřejmě nenatočil sequel bez toho, aby se James Cullen Bressack svého „dítka“ úplně vzdal. James Cullen Bressack je výkonným producentem snímku a také zde má naprosto zásadní roli, protože to, co sledujeme, má samozřejmě vypadat jako něco, co se opravdu stalo. To je také důvodem toho, proč je neustále opakováno, že je všechno natočeno na iPhone.

 Ani rozbitý iPhone nepomůže.

Spencer je maník, který chce natočit pokračování filmu To Jennifer. Základní zápletka je skutečně o tomhle. Chce pokračování, protože se mu původní film tak líbil, že prostě nemůže jinak. Přemluví k tomu jednoho kámoše, který se vzdá práce jen proto, aby ve dvou tuhle ptákovinu natočili. Největším problémem se ukáže najít tu správnou Jennifer. Kromě toho, že se dívka skutečně musí Jennifer jmenovat, jde také o to, aby Spencerovi padla do oka, protože ten má očividně jasnou představu.

 Jennifer umí hrát.

Šílenství na sebe nenechá dlouho čekat... Co to kecám, ono na sebe vlastně nechá čekat docela dlouho a vy musíte sledovat dvě máničky, jak se snaží udělat casting a pak i začít něco natáčet. Tohle je vlastně film o filmu ve filmu, ale s tím, že tenhle film o filmu hodně nudí. Pak dojde ke zvratu, který je povedený, ale který bohužel jasně ukáže, jak to bude pokračovat a prozradí toho až moc. Ne že by ale bylo co zásadního prozrazovat. Tohle má být rádoby snuff, tak je jasné, o co půjde.

 Casting byl ale obtížný.

„2 Jennifer“ je příšerný film, ale ne proto, že nenabídne nic nového, ani ne proto, že ruční kamera prostě nefunguje, ani proto, že těch triků je málo, anebo proto, že herci jsou otřesní a protivní. Je to špatné proto, že se všechny tyhle negativní prvky sešly na jednom místě a vaše dojmy z tohohle filmu budou negativní. Tady jsou postavy, které vám jsou volné, tohle je film, jehož minuty chcete přeskákat.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (vrazi, found footage)


Přidat komentář