To Jennifer (2013)

Na tohle jsem možná ani neměl koukat.

To Jennifer

USA, 2013, 76 minut

 

Režie: James Cullen Bressack

Scénář: James Cullen Bressack a Chuck Pappas

Hrají:

Chuck Pappas (Joey)

Jessica Cameron (Jennifer)

James Cullen Bressack (Steven)

Jody Barton (Martin)

 

Sice jsem první viděl film 2 Jennifer, což mohlo trochu můj úsudek nabourat, ale sledovat snímek „To Jennifer“ mě prostě bolelo a já nemohu jinak než mu dát skutečně nejnižší možné hodnocení. Tohle je film, na který se chcete kouknout jenom proto, že máte chuť vidět všechno. Je to snímek, který nenabízí ale vůbec nic zajímavého, a jeho průběh je tragicky nudný.

 Další magor...

Máme zde dva muže, kteří hrají hlavní roli. Tím nejdůležitějším je Joey (Chuck Pappas, který je zároveň spoluscenáristou), jenž má pořádný problém. Má totiž podezření, že ho jeho holka – Jennifer – s někým podvádí. A pak je zde jeho bratranec Steven (James Cullen Bressack, také spoluscenárista a režisér). Společně se rozhodnou natočit na telefon záznam o tom, jak zjišťují, jestli jsou Joeyho domněnky pravdivé.

 A jeho kámoš.

Nějak nevím, proč by mělo někoho zajímat to, co se ve filmu sleduje, ale prostě tu máme tlupu neandrtálců, kteří si myslí, že jsou dost zajímaví na to, aby se natáčeli. Jenže se ukazuje, že nejsou. Panický záchvat by ještě mohl být dobrý, jenže díky tomu, že má aktér kameru v ruce, to pořádně nefunguje. Nemluvě o tom, že herci rozhodně nejsou tak dobří, aby jim to člověk uvěřil.

 Ani šlapky nevyužili.

Právě herecké výkony mi vyloženě vadily. Nemyslím si, že tohle je realismus, naopak je to neschopnost skutečně realisticky pojmout prezentované. Nejen panický záchvat, ale i „vtipné a zábavné“ scény jsou podány neskutečně křečovitě a prostě nejsou určené k tomu, aby měly na diváka ten správný efekt. Snad jedině ten, kdy se měly všechny postavy divákovi zhnusit. V tom případě film funguje skvěle.

 Čekali na něco jiného.

„To Jennifer“ je jeden z těch snímků, na které už se nikdy nechci podívat a které mě doslova uráží. Tvůrci nehrají na to, že je to realistické, ale na to, že si myslí, že něco realistického natáčí, ale ve skutečnosti jim chybí schopnosti, chybí jim nějaký pořádný nápad a chybí jim schopnost vyprávět. Tohle mohlo mít deset minut a bylo by to efektnější. Takhle to má přes hodinu a vy budete mít chuť to vypnout po těch deseti minutách. Možná dříve.

 

Hodnocení: 0 %

Hororové filmy (vrazi, found footage)


Přidat komentář