AE: Apocalypse Earth (2013)

10%
Béčko, které se chce tvářit jako variace na "Predátory", ale je to strašně moc kostnaté a nezáživné.

AE: Apocalypse Earth

USA, 2013, 87 minut

 

Režie: Thunder Levin

Scénář: Thunder Levin

Hrají:

Adrian Paul (Frank Baum)

Richard Grieco (Sam Crowe)

Bali Rodriguez (Lea)

Gray Hawks (TIM)

 

Na špatné filmy se píší recenze celkem snadno. Člověk už v podstatě od začátku ví, na co se zaměří, co bude kritizovat, protože už od začátku je jasné, že to, co sleduje, je nekvalitní kousek. U „AE: Apocalypse Earth“ by ani tak nevadilo, že je to snímek levný, i když od moderního sci-fi přece jen očekáváte trochu víc. Ono je horší, že od začátku víte, že tohle je prostě béčko, které si bere za vzor jiné filmy a bez jakékoli schopnosti fabulovat je jenom kopíruje.

Tak až rejža řekne...

Se skupinou lidí, kterým vévodí takové hvězdy jako Adrian Paul nebo vlasatý Richard Grieco, se ocitáme na neznámé planetě. Astronauti se ve vesmírné lodi snažili najít Zemi, ale ztroskotali na jiném světě, kde musí bojovat o život. Na tomto světě jsou totiž neviditelné bytosti, které jim jdou po krku. Skupina přeživších se tak ztenčuje a nikdo neví, zda se mu podaří uniknout. Podobnost se snímkem Predátoři je víc než jasná. To však není rozhodně všechno.

Tak kdy na to vlítneme?

Celý film „AE: Apocalypse Earth“ připomíná některou z epizod seriálu „Hvězdná brána“, kde se skupina vyslaná na jinou planetu jako expediční, seznamuje s místní civilizací a snaží se pochopit, jak funguje. K tomu skutečně dochází. Skupina z vesmírné lodi nachází ženu, která je téměř lidská, ale přece jen je minimálně jinak barevná. Tahle žena je jejich průvodcem a snaží se jim pomoct, stejně jako se oni snaží pomoct jí. Navíc mezi ní a poručíkem téhle mise může dojít k romantickému vzplanutí.

Nikam nechoďte!

Abych nebyl skoupí na to, co všechno tenhle film obsahuje a co vykrádá, tak rozhodně nesmím zapomenout na „Planetu opic“, která je z toho cítit až neskutečně. Václav Šorel napsal komiks „Galaxia“, který z tohoto legendárního příběhu také čerpá, ale on tak učinil s láskou k příběhu, k žánru. Thunder Levin už prostě nevěděl, jak to zakončit, tak zvolil ten nejjednodušší způsob a kopíroval. Když nevíš, tak buď neoriginální, stejně to dělá každý druhý. Smutné, že?

No jo, vždyť už jdu.

„AE: Apocalypse Earth“ je snímkem béčkovým, který se chce tvářit jako kousek, co se snaží něco sdělit. Má v sobě nějaké moralizování, má v sobě nějaké plky, co mají vypadat smysluplně, ale přitom je to jen prázdná zpověď někoho, kdo neumí udělat ani pořádné akční scény, i když dostane k dispozici celkem schopné specialisty na digitální efekty. Moc je nevyužívá. A je to skoro na škodu. Film jinak nic nesdělí.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (příšery, béčka, mimozemšťani)


Přidat komentář