Army of Frankensteins (2013)

20%
Ve válce Severu proti Jihu se armáda Frankensteinových monster hodí.

Army of Frankensteins

USA, 2013, 108 minut

 

Režie: Ryan Bellgardt

Scénář: Ryan Bellgardt, Josh McKamie a Andy Swanson podle postav Mary Shelley

Hrají:

Jordan Farris (Alan Jones)

Christian Bellgardt (Igor)

John Ferguson (Dr. Tanner Finski)

Eric Gesecus (Frankenstein)

 

Zní to trochu podobně jako název snímku Frankensteinova armáda („Frankenstein's Army“) s Karlem Rodenem, ale určitě si filmy nepleťte. Ne, že by některý z nich nějak zásadně vynikal, ale oba sledují trochu jiné příběhy. „Army of Frankenstein“ je snímkem, který se drží klasické tradice původního „Frankensteina“ a má v sobě hodně sci-fi prvků, které bohužel příběh degradují.

 Muž, který všechno zachrání.

Příběh se začíná tím, že se mladík snaží požádat svou vyvolenou o ruku. Skončí to celkem špatně, nerozejdou se v nejlepším a nakonec dojde k tomu, že mladík, Alan, přijde o oko a dostane se do minulosti, aby zde bojoval za Sever ve válce Severu proti Jihu, která je navíc vyšperkovaná skutečností, že je zde několik desítek Frankensteinových monster, která bojují také a jsou v podstatě nepřemožitelná. Anebo jak se v podstatě jakékoli shrnutí příběhu dá vměstnat do jednoho odstavce.

 Monstra na pochodu.

Ale jedeme dál. Ani jedna strana nemá proti monstrům zbraně, a tak Alan jako voják Severu musí pomoct vyřešit konflikt, respektive primárně dostat monstra pod kontrolu, protože pouze on s nimi má něco společného – jedno z monster má jeho oko, kterým on okáže vidět. Já vím, že ta zápletka zní šíleně – a nechybí ani Abraham Lincoln! – ale ten příběh sám o sobě není tím nejhorším, čím snímek disponuje.

 To je cool zbraň.

Je zde problém s herci, kteří prostě nemají nahráno a jen se tak předvádějí. Je zde problém s tím, že je to na první pohled strašně levné, což je docela velká slabina, pokud zde chcete mít záběry z války, která vypadá nesmírně staticky. Ani bych se nedivil, kdyby se při ní vojáci skutečně nudili. Nějaké to rasové poselství je zde podáváno skutečně velmi hloupě a nevyznívá nijak smysluplně, i když nějaké propojení rasového útlaku černochů s útlakem příšer by se našlo. Tady to ale nesedlo.

 Souboje jsou krvavé.

Ve snímku „Army of Frankenstein“ jsou momenty, které vás mohou bavit, ale na to, jak je snímek dlouhý, je jich jednoduše velmi málo. Taková absence zajímavých momentů nakonec vede k tomu, že je snímek „Army of Frankenstein“ hodně slabou snahou dostat k divákovi něco koukatelného. Celé je to vlastně jen o tom, že se příběh snaží být dostatečně ujetý a divný, aby byl zajímavý. Je, ale opravdu jen chvilku.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář