Birdemic 2: The Resurrection (2013)

5%
"Birdemic" podruhé a pořád stejně otřesně.

Birdemic 2: The Resurrection

USA, 2013, 90 minut

 

Režie: James Nguyen

Scénář: James Nguyen

Hrají:

Alan Bagh (Rod)

Whitney Moore (Nathalie)

Thomas Favaloro (Bill)

Chelsea Turnbo (Gloria)

 

Když zhlédnete snímek jako Birdemic: Shock and Terror tak nějak není první věc, která vás napadne, že by tohle mohlo mít pokračování. Ale přesně tohle se stalo. James Nguyen vzal svoje velmi omezené prostředky a rozhodl se, že natočí druhý díl filmu, který ponese podtitul „The Resurrection“. V čem se za tři roky James Nguyen vyvinul v lepšího filmaře? Odpověď je jasná. V ničem.

 Bude to ještě lepší než jednička!

Dobře, on je možná trochu problém v tom, že James nemá finanční prostředky na to, aby točil nějakou větší produkci, to docela chápu. Jenže natočit něco tak otřesného jenom proto, aby to bylo natočeno, to mi skutečně přijde jako zbytečné plýtvat i těmi omezenými prostředky, které Nguyen měl, stejně jako časem osob, které se na natáčení snímku „Birdemic 2: The Resurrection“ podílely.

 Správná parta.

Snímek začíná v Hollywoodu, kde se má natáčet nějaký levný film, kvalitativně na úrovni toho, co předvádí „Birdemic 2: The Resurrection“. Je to ale jen nějaká zápletka v pozadí, která není důležitá a je tu jen proto, aby nebyl film dějově úplně hluchý a abychom tu měli nějaké postavy, které se mohou konfrontovat mezi sebou, což dělají velmi otravným způsobem, anebo jsou konfrontovány s ptáky, což činí způsobem ještě otravnějším. Trikově se snímek „Birdemic 2: The Resurrection“ vůbec nikam neposunul.

 A zase ptáci.

„Birdemic 2: The Resurrection“ se celkově nikam neposunulo. Herecky je to stejně otřesné jako první díl a jediný rozdíl je možné nalézt v tom, že se zde objevuje nahota, a to při natáčení fiktivního slasheru, či co to mělo být. Tohle je opravdu jeden z mála momentů, který vás může alespoň trochu potěšit, i když to už je opravdu smutné. Navíc zas tak není o co stát. Překvapivá ta nahota nijak není.

 Až mu z toho slézá ksicht.

James Nguyen si jede i podruhé tu svou a je mu celkem jedno, jak je to kvalitní, jak moc se neposunul a že v podstatě natočil to samé, stejně špatné, stejně dlouhé, stejně otravné a s tak příšernými ptáky, že se na to už podruhé skoro nedá koukat. Velmi zbytečný film, který je jedním z důvodů, proč jsou hororová tvorba a nezávislá a amatérská tvorba tolik podceňovány. Prostě se tomu nic navíc nedává.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář