Creepshow III (2006)

45%
Třetí díl povídkových filmů, které začali Stephen King a George A. Romero. Další tvůrci pokračují v jejich odkazu.

Creepshow III

USA, 2006, 104 minut

 

Režie: Ana Clavell a James Glenn Dudelson

Scénář: Ana Clavell, James Glenn Dudelson, Scott Frazelle, Pablo C. Pappano a Alex Ugelow

Hrají:

Stephanie Pettee (Alice)

AJ Bowen (Jerry)

Ryan Carty (Victor)

Eileen Dietz (Claire)

 

Hororové povídkové filmy jsou stále oblíbené a prolínají se historií filmu hlavně v druhé polovině 20. století a dál. Série „Creepshow“ je rozhodně jedna z těch lepších, i když Tales from the Crypt to nejsou. Filmy „Creepshow“ a „Creepshow 2: Plíživý děs“ stály hlavně na tom, že je spolutvořili Stephen King a George A. Romero, přidal se také Tom Savini. Tentokrát se jedná o jiné autory a King nebo Romero se na filmu, který šel rovnou na video, nijak nepodíleli. Mohlo by to svědčit o nižší kvalitě, ale udělejme si závěr až na konci. Nejprve k jednotlivým povídkám.

Chudák holka. Jestli to vůbec je holka...

První povídkou je „Alice“, příběh o dívce, která není spokojená se svými rodiči a snad s ničím. Má však mnohem větší problém. Její otec má v ruce ovladač, který není jen od televize. Pokaždé, když zmáčkne jedno tlačítko, pro Alici se mění celý svět a ona v různých obměnách prožívá stále stejnou scénu. Je to frustrující, ale filmaři se to pokusili obměnit docela drsným rozkladem jejího těla. Není to úplně taková sranda, jak by si člověk myslel, ale špatný úvod to rozhodně není.

On to fakt není robot!

Druhý příběh, „The Radio“, už je trochu o něčem jiném, je zajímavější, a to i přesto, že se jedná o poměrně provařený nápad. Chlapík v rádiu slyší ženský hlas, který mu říká, co má dělat. Jakmile poslechne, je všechno v pořádku, ale jakmile neuposlechne... no, důsledky si můžete domyslet sami. Povídka je dobře natočena, pointa je také povedená, ale je to jen mírný nadprůměr.

Třetí povídka se mi osobně dost líbila, protože podobné hříčky mám rád. „Call Girl“ je o tom, jak si chlapec zavolá holku, s kterou by si měl povyrazit. Je celkem nesmělý, ale co je horší, zdá se, že jeho call girl je vražedkyně. To není zrovna vhodné rande, ale ono je všechno trochu jiné, než se na první pohled zdá. Povídka mě osobně nadchla, a to i díky tomu, že se zbytečně nevlekla.

Takové divné muzeum.

„The Professor's Wife“ je spíš takový vtípek, který se vrací k postavě z první povídky, postavě, která se objevuje v jejím závěru a má výrazný dopad na děj. Tentokrát se vysvětluje to, s kým se bude profesor ženit. Na návštěvě jsou u něj jeho dva studenti, kteří nemohou uvěřit tomu, že si starého profesora bere tak mladá a krásná žena. Černohumorná hříčka, která vás asi moc nevytrhne.

Kocourek.

„Haunted Dog“ je na závěr takové menší zklamání. Sledujeme jednoho hnusného člověka, který není na nikoho milý. Jako doktor způsobí smrt, ale je mu to tak nějak jedno. Ono je mu všechno dost volné, a tak je logické, že ponese následky. A o tom to celé je. Celý film se vyznačuje skvělými triky, což ho rozhodně šlechtí, ale nevyváženost jednotlivých povídek, ke konci je to horší, dělá z tohoto filmu rádoby průměrnou podívanou.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (gore, příšery, béčka, vědci, vrazi, komedie)


Přidat komentář