Crossed: Psychopat (komiksová minisérie)

75%
Po komiksech "Crossed" a "Crossed: Family Values" přišel příběh "Crossed: Psychopat", který je v mnoha ohledech nejdrsnějším ze všech tří.

 

Crossed: Psychopat

Vydalo nakladatelství Avatar Press, sedmidílná minisérie, leden až prosinec 2011

 

Scénář: David Lapham

Kresba: Raulo Caceres

 

Minisérie „Crossed“ a příběh „Crossed: Family Values“ byly první díly série, která se nám velmi významně rozrůstá. Z „Crossed“ se stává fenomén. Kromě toho, že už je venku série „Crossed: Badlands“, kterou vytváří i Garth Ennis, na internetu vychází série „Crossed: Wish You Were Here“ (internetové stránky http://www.crossedcomic.com/). Jsem rád, když se hororové komiksy takto rozrůstají a jsou u fanoušků úspěšné. „Crossed“ si to rozhodně zaslouží.

Ukázka z komiksové minisérie Crossed: Psychopat.

Pokud jste si mysleli, že předchozí minisérie byly drsné, jen si počkejte, až se začtete do komiksu „Crossed: Psychopat“. Jak už název sám napovídá, je asi docela jasné, kdo zde bude hlavní postavou. Ano, jedná se o velmi zvráceného psychopata. Problém – z hlediska kvality – je s ním pouze jediný. Je klišovitý. Šílenec, který se skrývá za tváří normálního člověka, který hodně trpěl, aby pak mohl dosáhnout svého, což je v tomto případě získání milované ženy. Na první pohled nic zvláštního, ale jakmile se začtete, uvědomíte si, že „Crossed“ jsou prostě hodně speciální komiks.

Ukázka z komiksové minisérie Crossed: Psychopat.

Gartha Ennise považuji za docela velkého zvrhlíka, ale to, co předvádí David Lapham spolu s kreslířem Raulem Caceresem, to je skutečně síla. Dle mého skromného názoru je „Crossed: Psychopat“ nejúchylnějším komiksem celé série, protože v tomhle případě se úchylné scény netýkají ani tolik infikovaných, na co už jsem si docela zvykl, ale jsou spojeny s řáděním obyčejných, neinfikovaných lidí. Respektive vlastně jednoho člověka. David Lapham tohle využil i v předchozím komiksu „Crossed: Family Values“ a také v tomhle případě to funguje výtečně.

Ukázka z komiksové minisérie Crossed: Psychopat.

Nechci říkat, že „Crossed“ je krásnou sérií, to vůbec není. Je to série, která je jednoduše hnusná. Bizarní výjevy, které sledujeme, při nichž nás kreslíři ani trochu nešetří, tohle všechno nám jen dává vědět, že komiks umí být odporný. Je však tak těžké přijmout, že k něčemu podobnému by mohlo dojít? Je těžké přijmout, že existují lidé, kteří se skutečně chovají jako třeba titulní psychopat? Díky Raulovi Caceresovi je „Crossed: Psychopat“ skutečně šíleným komiksem, který může rozvířit mnohé vaše noční běsy a noční můry. Rozhodně k minisérii přistupujte opatrně.

Ukázka z komiksové minisérie Crossed: Psychopat.

Komiks jsem četl ve chvíli, kdy moje přítelkyně snídala. Když si ke mně přisedla a dívala se, co to čtu, musela si zase odsednout. Děti v troubě, to rozhodně není podívaná příjemná pro ranní jídlo, a to ani nemluvím o tom dalším, co komiks přináší. „Crossed: Psychopat“ je v mnoha ohledech odvážnější než předchozí knihy, z toho důvodu je také jeho dopad silnější. Lapham psychopata podal dobře a vás bude celou dobu držet ten pocit z toho, jak to nakonec asi dopadne. V závěru to není zas tak překvapivé, Lapham se drží klasické stavby, ale přesto je to zajímavý zážitek.

 

Hodnocení: 75%

Hororové knihy (zombie, gore, hnus, komiks, vrazi)


Přidat komentář