Death Note: Zápisník smrti 2

95%
Light pokračuje ve své snaze stát se bohem a vytvořit novou společnost, ale detektiv L po něm jde a nehodlá se za žádnou cenu vzdát.

Death Note: Zápisník smrti 2

Vydalo nakladatelství Crew, 2011 (dotisk 2012), 189 Kč (dotisk 199 Kč)

 

Scénář: Cugumi Óba

Kresba: Takeši Obata

 

Když jsem se poprvé začetl do komiksu Death Note: Zápisník smrti 1, přiznám se, že to pro mě bylo po dlouhé době něco, co mě dostalo. Nemohl jsem se od mangy odtrhnout, naprosto jsem zíral, jak skvělá může být a jak já sám jsem ji podceňoval. Snad na základě některých horších kousků, které se ke mně dostaly a které jsem měl to „štěstí“ číst. Už ani sám přesně nevím, jakou českou překladovou mangu jsem dříve četl. Ale Death Note: Zápisník smrti 1 mi ukázal, že manga může být skutečně skvělá.

Obálka českého vydání komiksu Death Note: Zápisník smrti 2.

Když jsem dočítal první díl, říkal jsem si, jestli se nevyvinul směrem, který už mě nezajímá. Bál jsem se, jak to bude pojato dál, ale obával jsem se naprosto zbytečně. To, že bude komiks zdlouhavý, že se budou zbytečně řešit drobnosti, to byla obava skutečně lichá, protože, i když se ve dvou knihách zase tolik děj neposunul, stalo se toho skutečně hodně. L sice neví, kdo je Kira, ale dostává se do jeho velmi těsné blízkosti.

Ukázka z českého vydání komiksu Death Note: Zápisník smrti 2.

Light Jagami si věří, hodně si věří a dál zapisuje jména do zápisníku smrti, který na zemi nechal ležet smrtonoš Rjúk, který ho od chvíle, kdy Light na zápisník sáhl, doprovází. Rjúk je v podstatě komickou postavou, alespoň většinou, ale jeho vzezření je v kontrastu s klasickými manga lidmi. Je démonický a vždy do panelu, kde se objeví, vkládá něco navíc. A ty jeho oči... Pokaždé jsou strašidelné. „Death Note: Zápisník smrti 2“ se ale více zaměřuje i na druhou hlavní postavu, kterou je detektiv L.

Ukázka z českého vydání komiksu Death Note: Zápisník smrti 2.

L je zvláštní zjev a sám si nejsem jistý, kdo to vlastně je. Vypadá velmi mladý a jeho schopnosti jsou skutečně skvělé. Dedukční mistr, podobně jako je takovým i Light. Tihle dva se spolu ještě nesetkají, ale oba dva o sobě ví a hlavní příběh se tím vlastně postupně mění. Light se totiž nemůže pouze soustředit na to, aby se stal bohem nové společnosti, aby tuto společnost vůbec vytvořil, musí se soustředit na to, aby vůbec mohl dál fungovat. L mu jde po stopě poměrně tvrdě, ale není to jen on, kdo se dostává vrahovi, který je označován jako Kira, na kobylku. Jsou zde další.

Ukázka z českého vydání komiksu Death Note: Zápisník smrti 2.

„Death Note: Zápisník smrti 2“ klame tělem. Tahle manga není krvavá, není to jako anime „Cowboy Bebop“, kde i japonská kresba umí být krvavá, nemluvě pak o seriálech dalších. „Death Note: Zápisník smrti 2“ nenabízí krvavé scény, ale to nic nemění na tom, že scény, které se zde odehrávají, jsou skutečně děsivé. Ono je celé zabíjení podáno jako hra, ale když si uvědomíte, jaké jsou důsledky... Přečtěte si druhý díl a těšte se na dějovou linku se snoubenkou Raye Penbera, agenta FBI, který byl na Kiru nasazen. Pak o celé epizodě trochu přemýšlejte a zjistíte, že tohle je skutečně geniální gradace scény a geniální rozvržení celého příběhu.

 

Knihu Death Note: Zápisník smrti 2 vydalo nakladatelství Crew – zakoupit knihu.

Hororové knihy (příšery, komiks, vrazi, děti)


Přidat komentář