Dracula Reborn (2015)

5%
Jeden o Draculovi, který klidně vynechte.

Dracula Reborn

USA, 2015, 102 minut

 

Režie: Attila Luca

Scénář: Attila Luca

Hrají:

Tina Balthazar (Hannah)

Yves Carlevaris (Corvinus)

Chloé Dumas (Emmy)

Eric Kara (Christian)

 

Dracula je postava, která bude lákat filmaře neustále, především pak v obdobích, kdy je natočen nějaký mainstreamový film s touto postavou. Venku je film Drákula: Neznámá legenda, a tak se ven dostal i snímek „Dracula Reborn“, který s prvně jmenovaným nemá nic společného, ale hrabě zase letí, tak proč se k němu nevrátit i s levou produkcí a zasadit ho do současných kulis?

 Dracula poprvé.

No, odpověď na to, proč ne, je celkem jednoduchá. Proto, že ten výsledek bude příšerný. Opravdu hrozný, a to ani trochu nepřeháním. „Dracula Reborn“ je ukázkou toho, jak by se upírský film neměl natáčet. Co hůř, je to ukázka toho, jak by se neměl natáčet ani horor vůbec, protože tohle je film, který postrádá napětí, naopak, v momentech, kdy se ho snaží vyvolat, je ve skutečnosti směšný, protože prostě nemá čím děsit.

 Dracula podruhé.

Příběh se tak nějak snaží držet toho klasického stokerovského, kdy se Dracula po určitých peripetiích objevuje v Londýně. Nějak se to nekomplikuje nějakou větší návazností na postavy, spíše jde o to, že se skupina lidí, je jedno, co dělají a co jsou zač, vydává pátrat po téhle legendě a zjišťuje, že je na každém šprochu pravdy trochu. Prostě hrabě je mezi živými a má hlad.

 Dracula potřetí.

Film se vlastně jen zaměřuje na to, jak hrabě někoho pronásleduje po ulici a pak se mu zakousne do krku. A pak to udělá někomu dalšímu. A znovu a znovu. Je to nudný koloběh, který má být trochu nahlodán tím, že těmi, koho vysává, jsou ženy, ale ani v tomhle ohledu není snímek sexy, ale zůstává ve svých nudných kolejích. Akorát té krve teče dost, což je hlavní a jediné pozitivum.

 Dracula počtvrté.

„Dracula Reborn“ je špatný upírský snímek a je to koneckonců špatný snímek celkově. Herecké výkony zde nejsou, ti lidé se prostě jen nechávali natáčet. Je poznat, že šlo o to, aby se to natočilo co nejrychleji a bez nějakého velkého umu. To je na tom strašně moc poznat. Jinak na tom nenajdete nic pozitivního a budete jen tupě civět na to, co je v upírském žánru ještě možné.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář