Dylan Dog: Dead of Night (2010)

30%
Filmy podle komiksu bývají dobré, ale právě to slovo "bývají" je v tomto případě hodně důležité. Snímek "Dylan Dog: Dead of Night" je totiž příšerný.

 

Dylan Dog: Dead of Night

USA, 2010, 107 minut

 

Režie: Kevin Munroe

Scénář: Thomas Dean Donnelly a Joshua Oppenheimer podle komiksu Tiziana Sclaviho

Hrají:

Brandon Routh (Dylan Dog)

Sam Huntington (Marcus)

Anita Briem (Elizabeth)

Peter Stormare (Gabriel)

 

Některé komiksy by se neměly dočkat filmové adaptace, ale v dnešním světě, kde jsou komiksové adaptace téměř pokaždé jistým výdělkem, je jasné, že se zfilmuje snad všechno. Na tom by samozřejmě nebylo nic tak hrozného, ale problém je, že kvalita někdy prostě odpadá jak ruka malomocného. „Dylan Dog“ je evropským komiksem a tady je možná zakopaný pes, protože film „Dylan Dog: Dead of Night“ je filmem čistě americkým. A je to poznat až moc dobře.

Jako Superman mi byl trochu příjemnější.

Kevin Munroe se ve světě filmu prezentoval snímkem „TMNT“ (kdo by nevěděl, tak je to zkratka pro staré známé želváky – Teenage Mutant Ninja Turtles), což byl 3D animák, který nebyl nic proti ničemu. Žádný velký úspěch, ale pro fanoušky vcelku snesitelný film. Tohle už se o „Dylan Dog: Dead of Night“ tak úplně říct nedá. On je totiž v některých momentech velmi nesnesitelný. A všechno je to jen proto, že Munroe a jeho tým chtěli natočit cool snímek, který bude plný hlášek, bude zde nějaké to napětí, trocha nechutností, ale ne moc brutálních, a navíc se nám ukáže nějaká ta trochu známá tvář – v tomhle případě Brandon Routh v hlavní roli Dylana Doga, ale také Peter Stormare, jehož čas ve filmu je bohužel poměrně krátký a postava nevýznamná.

Ale udělátka má opravdu parádní.

Dylan Dog je detektiv, který žije ve světě, kde existují všechny možné příšery, které si jen můžeme představit. Hlavně je zaměřeno na upíry, zombie a vlkodlaky. Nic proti tomu, vlastně je to docela dobrý, i když nijak originální nápad. Film vlastně hodně připomíná „Constantina“, který také mimochodem vycházel z komiksu. Ale tam, kde je svět „Hellblazera“ (název série, podle které byl Constantine natočený) zajímavý, tam svět „Dylana Doga“ selhává. Mytologie se zde příliš nerozpracovává, pokud už ano, je to jen snůška prazvláštních hloupostí, které jsme mohly slyšet v hororech jako Underworld nebo „Blade“. Příběh v tomhle směru není nikterak inovativní, a když konečně zjistíme, o co tady půjde, možná se s filmem hodně rychle rozloučíme ještě před jeho koncem.

Probudit se z mrtvých, to není snadné pro nikoho z nás. Nemluvě o komplikacích.

Brandon Routh v roli Dylana Doga není úplně špatný, ale že by se dalo hovořit o nějakém hereckém představení, to zrovna ne. Ale co má také hrát, když karty jsou rozdány a rozloženy na stůl lícem vzhůru. Dylan má být tvrďák, co sem tam zahláškuje, má všechno na háku a nic ho nezabije. Jeho společník Marcus je otravný trouba, který má plnou hubu keců, má být vtipný, a i když hned na začátku zemře, hodně rychle se vrátí. Ještě rádi budete vzpomínat, jaké to bylo, když ležel nehybný v márnici. Film má několik vtipných momentů, to zase ne že ne, ale to špatné převládá. Postavy jsou ploché a nezajímavé, není s kým soucítit, protože se vlastně nikomu zajímavému nic nestane. Lidé a monstra zde umírají a nám je to všechno naprosto jedno. A věty, které jsou zde pronášené s patosem, se hodí spíš na divadlo, a to ještě divadlo regionální, které má minimální návštěvnost.

Chtělo by to možná trochu makeupu, ta mrtvola vypadá malinko pobledle.

„Dylan Dog: Dead of Night“ je pro mě osobně velkým zklamáním, protože v tomhle filmu jsem nenašel nic zajímavého, co by mě jakkoli oslovilo. Scénář je neskutečně plytký, že nikdo stejně nemá co hrát. Finální rozuzlení je jen jedna velká hloupost. A nezmění na tom nic ani to, že zde hraje i jeden z mých oblíbených wrestlerů – Kurt Angle. Tenhle film za to prostě nestojí.

 

Hodnocení: 30%

Hororové filmy (zombie, příšery, béčka)


Přidat komentář